Главная / Всесвіт / Якою буде реакція людства на перший контакт з позаземною формою життя?

Якою буде реакція людства на перший контакт з позаземною формою життя?

Міркуючи логічно, всі наукові дані вказують на неминучість першого контакту. У цьому впевнений журналіст Марк Кауфман з Washington Post, який написав книгу «Перший контакт: науковий прорив в полюванні за життям поза Землею». Він пише, що з точки зору людства, перший контакт стане «провісників нових рубежів в швидко змінюваному космосі».

Які аргументи за і проти ймовірності першого контакту, і які наслідки такої події нам варто очікувати?

«Один з аргументів проти першого контакту виходить від тих, хто сумнівається в існуванні іншого життя у Всесвіті», — говорить Кауфман. «Парадокс Фермі свідчить, що якщо нас оточує життя, то чому ніхто нас досі не відвідав?». Ще один аргумент проти, свідчить, що мікроскопічне життя може бути широко поширена у Всесвіті, але вона не має розуму.

Враховуючи безмірність космологічного часу, Кауфман стверджує, що цілком імовірний сценарій, за яким мікроорганізми виникли й еволюціонували мільярди років тому на одному з позаземних світів, а ми просто не співпали з ними за часом, оскільки цивілізації то з’являються, то зникають.

«Якщо існує мікроскопічне життя на мільярдах планет в жилих зонах, то самим логічним було б припустити, що на деяких з них розвинулося те, що ми назвали б розумним життям», — сказав він. Кауфман вважає, що враховуючи зростання кількості нововідкритих екзопланет, нас чекають великі сюрпризи в області астробіології.

«Вчені практично одностайні в думці, що існує позаземне життя, і ми просто ще не володіємо потрібними технологіями для його виявлення», — сказав він. Отже, якщо завтра (або у відносно недалекому майбутньому) прилетить космічний корабель, як ми відповімо?

«В багатьох це викличе страх та паніку, звичну захисну реакцію», — говорить Кауфман. Стівен Хокінг, наприклад, є противником відправки повідомлень в космос, адже якщо більш просунута цивілізація прилетить на Землю, то фінал для менш просунутих (нас) може стати сумним. Але Кауфман все ж сподівається, що Земляни зустрінуть Інопланетян привітно.

«Протягом історії, люди спостерігали за небесами і вважали, що бачать щось» не від світу цього «- будь то ангели, боги або космічні кораблі. У нас, я вважаю, глибоко закладено відчуття, що ми не самотні, і це повинно стати основою нашої реакції .»

Натхнення: globalscience.ru

 
comments powered by HyperComments