Главная / Людина / Європейські чоловіки різко підросли

Європейські чоловіки різко підросли

 
 

Нові дані показують, що середній зріст європейських чоловіків виріс на 11 см всього за століття.
Дивно, але середній зріст європейців чоловічої статі ріс безпрецедентними темпами з середини XIX- го століття до 1980 року. Усупереч очікуванням учених, збільшення росту тривало навіть в несприятливий період, що охоплює дві світові війни і економічну кризу 1930-х років.

Вчені з Університету Есекса і Австралійського національного університету в Канберрі проаналізували новий набір даних про середній зріст чоловіків у віці близько 21 року в 15 європейських країнах з 1870-х по 1980 рік. Дані в основному взяті з військових джерел — зростання призовників завжди вимірюється і зберігається в архівах багато років. Саме тому є достовірні дані тільки для чоловіків, а зібрати історичні відомості про тенденцію зміни середнього зросту жінок важко.

На думку одного з дослідників, професора Тімоті Хаттона, збільшення зростання людини разом з даними про дитячу смертність є ключовим показником поліпшення здоров’я населення. Зв’язок між дитячою смертністю і середнім зростом вже був продемонстрований у ряді досліджень. Так, рівень дитячої смертності в Європі був в середньому 178 смертей на тисячу дітей в 1871-1875 роках, потім він знизився до 120 на тисячу в 1911-1915 роках. Потім смертність знизилася ще більше: до 41 в 1951-1955 роках і до 14 в 1976-1980 роках.

В цей же час спостерігалося збільшення середнього зросту чоловіків.

У північних і середньоєвропейських країнах(включаючи Великобританію і Ірландію, скандинавські країни, Нідерланди, Австрію, Бельгію і Німеччину) в період двох світових воєн і Великої депресії спостерігається справжній стрибок збільшення середнього зросту. Судячи з усього, це пов’язано з початком поширення нових медичних технологій і впровадженням проривних методик в медицині і роботі національних служб охорони здоров’я.

Однією з можливих причин швидкого збільшення середнього зросту була тенденція тих літ до зниження народжуваності: менша кількість дітей в сім’ї означала, що вони отримували кращу опіку і живлення, а значить були здоровішими і вищими. Іншими чинниками у збільшенні середнього зросту чоловіка було збільшення доходів на душу населення, кращі санітарні і житлово-побутові умови, краща загальна освіта в плані знань про здоровий спосіб життя і живлення, кращі соціальне забезпечення і система охорони здоров’я.

Натхнення: rnd.cnews.ru

 
comments powered by HyperComments