Главная / Поради / З чого краще робити підвісну стелю

З чого краще робити підвісну стелю

Пройшли ті часи, коли стелю можна було тільки білити або фарбувати, сьогодні вибір в цьому плані широкий.

Після того, як Ви задумали зробити ремонт, необхідно придумати дизайн приміщення. Звичайно ж не останнє місце займає і дизайн стелі.

Маленька кімната візуально буде виглядати більшою, якщо вибрати правильно стелю, а великий зал при правильному виборі буде виглядати більш затишним. Перш ніж вибрати стельове покриття, необхідно зробити оцінку базової основи, врахувати наявність нерівностей. Важливу роль відіграє і кімната, де буде робитися стелю.

06-09-16-foto-600x450-1

Обклеювання стелі шпалерами

Шпалери наклеюють після висихання грунтовки. Наклеювати газету під шпалери в жодному разі не можна, інакше з часом фарба з газети проступить через шпалери.

Якщо порівнювати з побілкою і фарбуванням, обклеювання шпалерами є заняттям досить чистим, що безсумнівно вважається перевагою. Стельові шпалери зберігають привабливий зовнішній вигляд протягом 5-6 років, звичайно, при належних умовах експлуатації і в тому випадку, якщо стельові шпалери якісні. Вибираючи такий спосіб, можна надійно приховати невеликі тріщини і шви, які можуть бути видні при оштукатурюванні і фарбуванні. Такі шпалери в більшості випадків щільніше від звичайних шпалер, вони зроблені з двох шарів щільного паперу, склеєних між собою, а зверху тиснений або спінений вініл. Такі стельові шпалери за рахунок своєї товщини відмінно приховують всі нерівності стелі, для них не потрібна ідеально підготовлена поверхня.

Що стосується вартості стельових шпалер, то вона залежить від виробника. Такі стелі будуть добре виглядати в дитячій кімнаті, можна для цього використовувати веселі відтінки.

Однак, є і недолік у деяких видів стельових шпалер, який полягає в тому, що їх не можна мити. Тому, якщо такі стеля робиться в дитячій кімнаті, то краще вибирати ті стельові шпалери, що миються.

Для обклеювання шпалерами знадобляться такі інструменти:

 • махова кисть;
 • шпалерний ніж;
 • валик для того, щоб наносити клей;
 • пластиковий шпатель;
 • рулетка;
 • ножиці.

Обробку стелі плиткою необхідно починати від центру стелі до країв.

Стелю можна обробити стельовою плиткою, що виглядає дуже красиво. Для цього можна використовувати пінополістирольні, ламінатні або пробкові панелі, ще можна обробити стельовою керамічною плиткою. Найбільшою популярністю користуються стельові плитки з полістиролу квадратної і прямокутної форми. Стельова плитка буває трьох видів: інжекційна, пресована і екструдована. Зробити таку стелю можна в дитячій кімнаті, тим більше, що стельову плитку можна вибрати різноманітних кольорів. Який порядок наклеювання плит вирішує сам господар, ще це залежить від конструктивних особливостей приміщення.

Плитки з ламінату можна мити, а неламіновані слід протирати сухою ганчіркою і пилососити. Робити такі стелі досить легко, спеціальними знаннями для цього володіти не потрібно.

Інструменти для обробки стельовою плиткою:

 • шпатель;
 • валик;
 • ємність з віджимними гратами;
 • клейові фарби.

У сучасному інтер’єрі все частіше використовуються підвісні стелі. Вони являють собою систему, яка складається з легкого несучого каркаса і облицювальних елементів. Каркас зроблений у формі решітки, його прикріплюють до стелі спеціальними підвісами. Потім до нього кріпляться облицювальні елементи.

Оскільки підвісні стелі вважаються дуже практичними, їх доцільні встановити в дитячій. Однак їх можна зробити в будь-який інший кімнаті, особливо вони зручні, коли потрібно зробити невидимими, але при цьому доступними комунікаційні системи. Ще треба зазначити, що такі стельові системи легко ремонтуються: один пошкоджений модуль можна легко замінити на інший, при цьому не потрібно демонтаж каркаса. Для дитячої, де стелю можна пошкодити в будь-який момент, ця якість є дуже важливою. Акустичні властивості кімнати, в яких встановлені такі стелі, значно поліпшуються. Робити монтаж не складно, часу на це багато не потрібно.

За своєю формою стельові панелі бувають шести видів: панельні, плиткові, касетні, рейкові, пористі, гратчасті. Найбільшою популярністю користуються плиткові панелі прямокутної і квадратної форми. Якщо робимо таку стелю, то це найвірніший засіб вирівняти базову стелю або навпаки, створити різні його рівні, коли потрібно.

Для монтажу потрібно запастися наступними інструментами:

 • шпатель;
 • комбінована лінійка;
 • будівельний рівень;
 • молоток;
 • дриль.

Можна зупинити свій вибір на підвісній стелі з гіпсокартону, доречі, купить потолочный гипсокартон можна в Конструктив, який представляє собою безшовну цільну площину. Вона буває рівної форми, а буває виконана у вигляді криволінійних вигинів, різноманітних склепінь, куполів, переламаних площин. З огляду на те, що все це виглядає дуже привабливо, такі стелі можна робити в дитячій, оскільки їх естетичний вигляд сприятливо впливає на дитячу психіку. У такі стелі можна вмонтувати різні світильники, наприклад, вбудовані, підвішені і накладні.

Буває два види підвісних систем: одно- і дворівневі. У першому випадку несучі профілі і основні розміщуються на одному рівні, якщо система дворівнева, то на різних.

06-09-16-foto-600x452-2

Для монтажу таких стель знадобляться наступні інструменти:

 • електрична дриль;
 • викрутки з прямою і хрестоподібної насічкою;
 • щипці для того, щоб утримувати дюбелі;
 • перфоратор;
 • ножиці по металу.

Лідируючі позиції по чистоті і швидкості установки займають натяжні стелі. Робити монтаж таких стель можна безпосередньо після ремонту, навіть не пересуваючи меблів. Використання вінілової плівки дає відмінну можливість не тільки розширити вибір текстури стелі, але можна ще й організувати найрізноманітніші моделі, такі як арочні, футуристичні, кутові. Великий вибір кольору і матеріалу, можливість наносити на них будь-який малюнок за допомогою друку, все це робить такий варіант відповідним для дитячої. Треба відзначити ще одну важливу якість таких стельових покриттів, яка полягає в їх антистатичності, тому на них не осідає пил, що значно полегшує догляд. Дитяча кімната з такими стелями виглядає чудово, тому саме в дитячій вони дуже часто робляться.

Такі стельові покриття приховують не тільки нерівності базової стелі, а й вентиляційне, електричне та інше обладнання. А система кріплення віднімає всього 5 см висоти кімнати, що зовсім не багато. Такі стельові покриття служать дуже довго, в більшості випадків термін їх експлуатації перевищує гарантійний термін. Вибравши таку стелю, можна не сумніватися в тому, що вона прослужить не менше 25 років, протягом яких її потрібно буде тільки протирати, ніякого спеціального догляду не потрібно.

Для того щоб встановити таку стелю, знадобляться наступні інструменти:

 • шпатель;
 • ножиці;
 • технічний фен;
 • пневмоінструмент.

 

 
comments powered by HyperComments