Главная / Наука / З дна озера в Німеччині підняли найдавніший у світі дерев’яний корабель

З дна озера в Німеччині підняли найдавніший у світі дерев’яний корабель

З дна Боденського озера, Німеччина, вдалося підняти унікальний корабель, який вважають найдавнішим у світі дерев’яним судном. Розміщувався об’єкт приблизно в 170 м від берега.


Виявити судно вдалося ще в 2015 році німецькому дайверу. Після цього представникам спільноти підводної археології треба було зануритися під воду ще близько шести разів, щоб провести ідентифікацію корабля. Завдяки отриманим фото і відео з дна озера вдалося організувати 3D-реконструкцію об’єкта. Дайвери згодом зуміли очистити корабель від нашарувань мулу і піску, також був встановлений його вік.

В результаті вдалося з’ясувати, що дерево, з якого побудований корабель, являється дубом, зрубане приблизно в 1130 році до н. е. Кормова частина знахідки постраждала помітно менше, однак ніс судна зазнав серйозне руйнування із-за ряду факторів. Довжина конструкції складає близько 7,5 м, ширина виявилася 1,1 м. Зараз корабель знаходиться в Мюнхені, а саме в археологічній колекції. Дослідники намагаються законсервувати судно, на що може піти близько трьох років.

 
comments powered by HyperComments