Главная / Технології / З радіоактивного лісу Фукусіми виготовлять біопаливо

З радіоактивного лісу Фукусіми виготовлять біопаливо

Японська влада запропонувала компанії Entrade Energiesysteme AG зайнятися виробленням електрики з радіоактивного лісу в префектурі Фукусіма.

Голова фірми Entrade Energiesysteme AG Юлієн Уліх розповів, що для генерації електроенергії з біомаси будуть використовуватися 400 спеціальних машин. Очікується, що до 2017 року ці пристрої зможуть виробити 20 мегават. Крім того, передбачається, що вони замінять сонячні батареї в темний час доби.

Завдяки цьому проекту влада сподіваються заселити префектуру, яка постраждала від аварії на АЕС. За планами уряду, до 2040 року вся електрика в районі буде проводитися за рахунок відновлюваних джерел.
Нагадаємо, що аварія на АЕС Фукусіма-1 — велика радіаційна аварія, що сталася 11 березня 2011 року в результаті найсильнішого в історії Японії землетрусу і наступного за ним цунамі. У префектурі Фукусіма ведуться роботи по дезактивації зараженого ґрунту силами як фахівців, так і добровольців. Процедура очищення радіоактивної ґрунту є вкрай дорогою; однак зробити ґрунт знову придатним для використання і повністю очистити його неможливо. Тому влада змушена знищувати знятий верхній шар ґрунту. Планується, що вивезення пластів ґрунту в спеціальні сховища і його знищення займуть тридцять років.

 
comments powered by HyperComments