Главная / Фото / Замерзлий пейзаж Сибіру з супутника (фото)

Замерзлий пейзаж Сибіру з супутника (фото)

Далекий і заморожений сибірський пейзаж схожий на вкриті снігом гілки дерева або вени на новому космічному знімку. Супутник «Сентінел-2А» Європейського космічного агентства (ЄКА) відобразив унікальну топографію засніженого плато Путорана в центральному Сибіру 2 березня. На фотографії добре видно лаконічний гіллястий ландшафтний рисунок регіону, створений плосковершинними горами і складною системою річок і озер.

877722c627296b4f8346b141bf07d3ee
Плосковершинні гори формуються за рахунок струминного вулканізму. В ході цього геологічного процесу величезний обсяг магми просочується через поверхню Землі, створюючи багатокілометровий покров над землею. Коли магма застигає, утворюються тріщини, і їх поступово заповнює вода. Згідно з ЄКА, таким чином з’явилися річки плато Путорана та унікальні довгасті озера, такі як озеро Аян, яке знаходиться у верхній центральній частині зображення.

Плато входить до складу Путоранського державного природного заповідника, об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Путоранський заповідник не доторканий людьми і розташований на 100 км на північ від Північного полярного кола, однією з небагатьох областей Арктики з повними екосистемами і достатком рослин.

Регіон служить важливим напрямком міграції оленів — рідкісним природним феноменом. Тварини можуть проходити 4,8 тисячі км кожний рік, але зараз їх кількість у природі скоротилося через вплив зміни клімату на їх арктичний ареал проживання.

 

 
comments powered by HyperComments