Главная / Земля / Землетруси на великих розломах можуть викликати ланцюгову реакцію

Землетруси на великих розломах можуть викликати ланцюгову реакцію

Сильний землетрус на одному великому розломі може викликати потужні підземні поштовхи на сусідніх розломах протягом декількох хвилин після першої події. Сейсмічні хвилі від основного поштовху утворюють ланцюгову реакцію, при якій найближчі розломи один за іншим починають генерувати нові землетруси.

271a30f5d46d9e82678e07e02f656b1f
До таких висновків прийшла команда вчених з Інституту океанографії Скріппса при каліфорнійському Університеті в Сан-Дієго, що опублікувала результати своїх досліджень у науковому журналі Science. Як вважають фахівці, отримані дані мають важливе значення для оцінки небезпеки стихійних лих у таких регіонах, як Каліфорнія, де складні системи розломів здатні викликати каскади поштовхів і мега-землетруси.

У своїй роботі дослідники провели аналіз сейсмічності по всьому світу з 2004 по 2015 рік і виявили, принаймні, 48 раніше «неопізнаних» землетрусів, що сталися протягом декількох хвилин після основного поштовху. Зокрема, вчені змогли визначити, що після Суматра-Андаманського землетрусу магнітудою 9.1 у 2004 році на відстані 200 км від епіцентру сталися ще 2 події магнітудою 7.0. Ці повторні удари вказують на те, що напруження в земній корі здатне миттєво передаватися на великі дистанції і приводити до нових катастроф за принципом доміно.

За словами старшого автора дослідження Пітера Ширера, вивчаючи подібний тип запуску сейсмічних подій, вчені могли б робити більш точні прогнози щодо можливих катастроф на великих розломах.

 

 
comments powered by HyperComments