Главная / Всесвіт / З’явилася нова гіпотеза зародження Сонячної системи

З’явилася нова гіпотеза зародження Сонячної системи

Існує багато гіпотез, що пояснюють зародження Сонячної системи. Одна з них була недавно опублікована в науковому журналі. Її автори, співробітники Чиказького університету, припускають, що основою для області космосу, яка стала нашим домом, виявилася речовина зірки типу Вольфа — Райе.

Більшість гіпотез ґрунтується на тому, що Сонячна система була сформована 4,6 млрд років тому завдяки гравітаційному колапсу міжзоряної молекулярної хмари, речовина в якій була різко ущільнена вибухом величезної зірки. Нова теорія базується на тому, що для системи, «сформованої» після вибуху наднової, в нашій системі незвично мало заліза-60, але багато алюмінію-26. Подібну «хімію» і могла б пояснити речовина зірки Вольфа — Райе.

Особливість таких зірок полягає в тому, що вони дуже великі (20-40 мас Сонця) і гарячі, а також досить старі, і тому скидають свою оболонку так, що речовина буквально тікає в космос у вигляді зоряного вітру. По мірі того, як маса зірки Вольфа — Райе стає меншою, формується кільцева туманність, і зоряний вітер «обтікає» її.

Саме в такий туманності могло сформуватися наше Сонце, вважають автори наукової роботи.

«Оболонка такого міхура є хорошим місцем для зародження зірок, тому що пил і газ опиняються в пастці, де вони можуть конденсуватися», — говорить Ніколас Дауфас, керівник наукової групи. Крім того, в такй туманності багато алюмінію-26, а заліза, навпаки, мало. За підрахунками, «на совісті» таких зірок і їх «дочірніх» туманностей від 1 до 16 % всіх більш молодих зірок, чия маса порівнянна з масою Сонця.

 
comments powered by HyperComments