Главная / Всесвіт / Знайшли екзопланету в зоні прилеглої зірки

Знайшли екзопланету в зоні прилеглої зірки

Астрономи з Університету Нового Південного Уельсу (University of New South Wales, UNSW), Австралія, відкрили найближчу до нас потенційно населену планету, що обертається навколо зірки, яка знаходиться на відстані всього лише 14 світлових років від нас.

47cbb21e583dfc71a0572f8c5cf39b44

Ця планета, вага якої складає всього лише чотири маси Землі, є однією з трьох планет, виявлених цією командою на орбіті навколо червоного карлика, званого Вольф 1061.

«Ці знахідки розбурхують уяву, оскільки всі три планети мають досить невеликі маси і тому можуть виявитися кам’янистими, до того ж середня з цих планет, Вольф 1061c, знаходиться в межах жилої зони зірки, де можливе існування на поверхні планети рідкої води – і, можливо, навіть життя», – пояснив провідний автор нового дослідження доктор Дункан Райит з UNSW.

Ці три знову виявлені планети обертаються по орбітах навколо невеликої, відносно холодної зірки з орбітальними періодами, що становлять відповідно 5, 18 та 67 днів. Маси цих планет оцінюються в 1,4; 4,3 і 5,2 маси Землі відповідно.

Найбільш велика за розмірами планета знаходиться за зовнішнім краєм жилої зони зірки і, ймовірно, також є кам’янистої; в той же час найменша за розмірами внутрішня планета знаходиться дуже близько до зірки, щоб бути живою.

Команда з UNSW зробила своє відкриття, спостерігаючи систему Вольф 1061 за допомогою спектрографа HARPS, встановленого на 3,6-метровому телескопі Європейської південної обсерваторії, що знаходиться в Ла-Сілья (Чилі).

Дослідження опубліковане в журналі Astrophysical Journal Letters.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments