Головна / Земля / Які паразити живуть в килимі?

Які паразити живуть в килимі?

Чи знаєте ви, що прямо зараз під вашими ногами цілком може знаходитися ціла колонія істот, чий зовнішній вигляд може надихнути Стівена Кінга на написання нового шедеврального фільму жахів. Незважаючи на свій відштовхувальний вигляд, ці дивовижні істоти настільки крихітні, що розгледіти їх може тільки потужний мікроскоп. Спеціально для тих, у кого такого немає, ми підготував добірку неймовірних організмів, яких ви ще ніколи не бачили.

Какие паразиты живут в ковре?
Якщо раптом вам стало самотньо, пам’ятайте: сапрофіти завжди поруч

Хто живе у вас в килимі?

Той самий килим, який, можливо, прямо зараз знаходиться у вас під ногами, являє собою надійне укриття для таких мікроорганізмів, як пилові кліщі, цвіль, килимові шкіроїди та деякі бактерії. У килимах з довгим ворсом часто можна відшукати таких істот, як дерматофагоїдеси. Для всіх цих істот ваша квартира являє собою справжній гастрономічний рай, де в якості основних джерел енергії для паразитів виступає відмерла людська шкіра. Здавалося б, що таким незвичайним чином природа самоочищається, а ваша квартира тільки оздоровлюється від бруду і пилу, але ось тут-то нас і очікує підступ. Річ у тому, що килимові паразити виділяють за своє життя таку кількість екскрементів, вага яких перевищує власну вагу мікроскопічного організму в 200 разів. Постійний контакт зі шкідливими речовинами здатний викликати у людини появу різних видів алергій, кашлю і запаморочень. Крім того, із-за впливу токсинів у людини існує ризик сильно знизити імунітет.

Какие паразиты живут в ковре?
Пилові кліщі — сусіди людини по квартирі

Хто такі сапрофіти?

Сапрофіти — це такі мікроорганізми, які в природі виконують функцію перероблення органічних речовин на прості неорганічні сполуки. До яскравих представників сапрофітів відносяться вже згадані вище пилові кліщі, які незважаючи на свій неприємний зовнішній вигляд, в природі вважаються своєрідними «санітарами», без яких планета просто б задихнулася у власних відходах. Крім того, саме сапрофіти беруть участь в процесі молочнокислого бродіння і, завдяки цим мікроорганізмам, на нашому столі завжди є молоко, сметана, сир і сир.

Какие паразиты живут в ковре?
Незважаючи на грізний вигляд, сапрофіти виконують функцію природних санітарів, рятуючи планету від забруднення

Сапрофіти живуть колоніями до 10 тисяч комах, причому їх популяція може змінюватися протягом року. Велике скупчення цих істот в пилу здатне викликати хронічний нежить і алергію у людей з ослабленим імунітетом. Для того, щоб уникнути будь-якої шкоди, яка завдається даними мікроорганізмами, вчені рекомендують не відкладати вологе прибирання на потім.