Здоров'я

Як прибрати жир з живота?

Абдомінальне ожиріння вважається епідемією і становить загрозу для населення всього світу.

В даний час, як ніколи, все більше і більше стає огрядних людей, навіть дітей, обсяг талії яких перевищує нормативні показники. Складки на животі переростають вже не в естетичну проблему, а в медичну. Жировий прошарок в області живота – явна ознака ожиріння. Живіт – «улюблене» місце у багатьох людей і дітей, в якому накопичуються жирові відкладення.

foto_cikavosti_29.09.2014-05_resized

Абдомінальний вид ожиріння представляє собою відкладання жиру на животі, яке не поширюється на стегна. Цей вид ожиріння, який, найчастіше, зустрічається у чоловіків, вельми небезпечний. Розподіл жиру на животі буває різним. Жир може скупчуватися підшкірно, утворюючи складки і живіт, в цьому випадку, пухкий, безформний. В іншому випадку, живіт буває твердим і гладким, немов, м’яч. Іноді – яйцевидної форми (вісцеральне ожиріння), також вельми небезпечне для життя.

Відкладення жиру на внутрішніх органах є вісцеральним типом ожиріння.

Згідно норм, внутрішній жир допустимий в кількості 10% від усього жирового складу, проте, його збільшення спричинює збій роботи всіх внутрішніх органів, порушується обмін речовин, вуглеводний обмін. Внутрішній жир при розпаді проникає в кровотік, печінку, що призводить до підвищення рівня холестерину, розвивається атеросклероз, відбувається захворювання серця і кровоносних судин. У зв’язку з підвищеним ризиком таких захворювань, необхідно спостерігати за об’ємом талії: у жінок – 80см; у чоловіків – 94.

Читайте також: Ожиріння: що сприяє збільшенню ваги

Загроза вісцерального ожиріння небезпечна насамперед для тих, хто малорухливий і нестриманий в їжі.

Зазвичай, небезпечний період для ожиріння у чоловіків після 30 років, так як в цей період знижується вироблення тестостерону, який активізує процес жирового обміну. Відкладення жиру у жінок після 40 років особливо активно, в цей період знижується рівень естрогенів і жировий запас «допомагає» яєчникам поповнювати його кількість. В процесі абдомінального ожиріння у жінок збільшується активність кори надниркових залоз і, в зв’язку з цим, відбувається ріст волосся на обличчі і порушується менструальний цикл.

У молодому віці абдомінальне ожиріння виникає внаслідок гормонального збою, дієт і нерегулярного харчування, які, безпосередньо, негативно впливають на обмін речовин.

Як боротися із зайвим жиром на животі?

Пропонують багато різних «чудо» -вправи, які, по суті, не здатні позбавити людину від локальних жирових відкладень без збільшення фізичної активності та спеціальних індивідуальних дієт.

1. Дотримання енергетичної цінності харчового раціону.

Позбутися від ожиріння допоможе тільки правильне регулярне харчування зі зменшеним споживанням калорій (до 300ккал) на добу. Не можна різко припиняти харчуватися, інакше, «злякавшись», жирові клітини відразу можуть почати економити і витягувати жир з іншого джерела: білків, вуглеводів і 2-3 кг жиру додадуть на «чорний день».

2. Обмежити тваринні жири і прості вуглеводи, зберігши, при цьому, баланс рослинних жирів. Жирові клітини позбудуться можливості накопичувати жир, а навпаки, будуть витрачати його.

Читайте також: Популярний засіб від ожиріння призводить до смертельного результату

3. Нормалізувати травлення. Противником тонкої талії є запор. Коли їжа довго затримується в стравоході або шлунку, це призводить до гнильних процесів, метеоризму, здуття живота. Дуже важливо включити в свій раціон рослинну клітковину, завдяки чому активізується перистальтика кишечника і організм позбудеться від токсичних продуктів обміну.

Спеціальні вправи з животом допоможуть сприяти прискоренню травлення і очищенню організму від шлаків. Спробувати масажувати живіт вертикально, виробляючи рухи вгору і вниз або зліва направо.

4. Зміцнити передню черевну стінку, піддаючи себе силовим навантаженням. Слабкі м’язи можуть бути причиною обвислого жирного живота. Тому, бажано, зміцнити їх. Займатися фізичними вправами з допомогою http://telemagazin.kiev.ua/, який допомагає сконцентрувати навантаження на визначеній групі м’язів. Між тим, не забувати правильно харчуватися. М’язи ростуть і зміцнюються з достатнім надходженням в організм білка.

Тренування всієї мускулатури посприяє зміцненню м’язів, які, завдяки силі і міцності легко зможуть боротися з накопиченим жиром, спалюючи калорії.

Аеробне навантаження спалює жир. Заняття в тренажерному залі, біг, плавання, аеробіка, швидка ходьба також допоможуть в боротьбі із зайвими кілограмами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button