Земля

Для комарів придумали ще більш небезпечну отруту

Кілька хвилин в печі зробили звичайний інсектицид приблизно в 10 разів смертельним для комарів.

Виявилося, що нагрівання дельта-метрина робить препарат смертельним навіть для стійких до пестицидів комарів, які поширюють такі захворювання, як малярія.

Image by Mohamed Nuzrath from Pixabay

Токсин дельтаметрин використовується в домашніх спреях від комарів, які переносять хвороби, такі як малярія, від якої, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно вмирають більше 400 000 людей. «Комарі стають стійкими до дельтаметричним і [подібним] з’єднанням», — каже кристалограф Барт з Нью-Йоркського університету, який допоміг виробити більш потужний дельтаметрин, нагріваючи його.

Нова форма дельтаметрина здатна вбивати стійких до інсектицидів шкідників, заявили Кар і його колеги. Ефективність комерційного спрею дельтаметрину була збільшена завдяки системі обліку до 150 градусів за Цельсієм на масляній бані протягом хвилин, або при нагріванні в печі потужністю 700 протягом тих же п’яти хвилин.

У той час як мікроскопічні кристали дельтаметрину в вихідному спреї мають випадкову структуру, яка виглядає як мішанина зміщених лусочок, розплавлені кристали дельтаметрину тверднуть в формі при охолодженні до кімнатної температури.

Хімічні зв’язки між молекулами дельтаметрину в нових кристалах не такі сильні, як у вихідній мікрокристалічній структурі, через що вони простіше всмоктуються в тіло комахи через його лапки.

Дослідники протестували більш ефективну версію дельтаметрину на лабораторних комарах. Нова версія препарату знищила близько половини піддослідних комарів протягом всього 24 хвилин. Оригінальному спрею потрібно для цього майже п’ять годин.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»