Поради

Допомога при кровотечі, як транексамова кислота може допомогти вам

На жаль, кровотечі доволі поширене явище, з яким стикалася у своєму житті будь-яка людина. Вони виникають в результаті втрати цілісності кровоносних судин, що частіше за все спричинене різними видами механічних травм та ушкоджень (поріз, удар, укол, розрив-відрив тощо) або як наслідок певних захворювань та патологій (виразкова хвороба шлунку, артеріальна гіпертензія і т.д.).

В залежності від того, які судини пошкоджені, виділяють кровотечу:

  • капілярну, коли кров тече з рани повільним струменем і не загрожує життю людини;

  • венозну, що виникає через пошкодження стінок вен. Кров з рани тече повільно та безперервно, вона має темний колір, майже чорний;

  • артеріальну – найбільш небезпечна для життя людини кровотеча, кров б’є фонтаном з рани постраждалого, має яскраво-червоне забарвлення.

Кровотечі розрізняються не лише за ступенем тяжкості (легкі, середні, важкі, масивні та смертельні), але й місцем локалізації (носова, маткова, шлункова, кишкова, легенева кровотеча і т.д.), обсягами крововтрати. Також бувають зовнішні та внутрішні кровотечі. Останні означають вилиття крові не назовні, а у порожнину всередині організму, що є дуже небезпечним.

Адже виявити внутрішню кровотечу без візуальних ознак набагато важче, що може спричинити втрату часу і відповідно підвищити загрозу життю людини. Поява слабкості, запаморочення, коливання артеріального тиску, пришвидшене серцебиття, блідість шкіри, слабкий пульс, втрата свідомості – це сигнал про те, що людині потрібна негайна медична допомога.

Серед засобів, які використовують медичні працівники для зупинення кровотеч, можна виділити, перш за все, накладання тугої пов’язки, підняття вверх кінцівок або згинання в суглобі і здавлювання при цьому судин, пальцеве притискання, накладання джгута або затискача на судину. Крім того, зупинити кровотечу можна медикаментозно препаратами Вікасол, Діцинол, Транексам, Віданол (діюча речовина: транексамова кислота(tranexamicacid) ).

Фармакологічні властивості

Транексамова кислота – це засіб, який специфічно інгібує активацію профібринолізину (плазміногену) та його перетворення на фібринолізин (плазмін), стимулюючи, таким чином, згортання крові, попереджає фібриноліз (розчинення згустків). Цей засіб можна вводити перорально, безпосередньо у місце кровотечі або шляхом ін’єкції у вену.

Клінічні характеристики

Показанням до використання транексамової кислоти є випадки, коли кровотеча викликає серйозне занепокоєння, наприклад, після операції на серці або предміхуровій залозі, значних травмах або при видаленні зубів у людей, які страждають на гемофілію, маткових, шлунково-кишкових кровотечах тощо.

Протипоказання

Не можна застосовувати цей препарат при підвищеній чутливості до нього, субарахноїдальному крововиливу, важкій нирковій недостатності, гострому артеріальному або венозному тромбозі, судомах, інтратекальних і внутрішньошлуночкових аплікаціях, порушеннях сприйняття кольорів; макроскопічній гематурії, високому ризику тромбоутворення, тромбофлебіті, інфаркті міокарду тощо. Знайти потрібний препарат для зупинення кровотечі можна у довіднику аналогів еквівалентності лікарських засобів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button