Поради

Голландська цибуля-сіянка – гарантія якості та кількості врожаю

З давніх часів супутниками людини є овочеві культури, тому без них неможливо уявити собі організацію нашого харчування. Серед величезного розмаїття широко відомих овочів особливе місце займає цибуля. Ця овочева культура дійшла до наших днів й абсолютно не втратила своєї популярності.

Вона є також найбільш популярною серед культур, які повсюдно вирощують городники у відкритому ґрунті . Саме цибуля вважається незамінною на кухні в приготуванні різних страв, а кількість страв, до складу яких включають цей надзвичайний овоч важко перерахувати.

Цінність цибулі полягає не лише у харчових якостях, вона має також високі лікувальні властивості. Ріпчаста та зелена цибуля на перо містять фітонциди – сполуки з найсильнішими бактерицидними властивостями, вітаміни А, В, В1, В2, С, РР, мінеральні солі та мікроелементи, які успішно борються з вірусними інфекціями та є вкрай необхідними людям. Цибулю вживають у їжу в свіжому вигляді в салатах, використовують в приготуванні гарячих страв та в консервному виробництві.

Сьогодні на продуктовому ринку одне з перших місць міцно займає голландська цибуля. Селекціонери пропонують нам безліч різних сортів, які добре зарекомендували себе в вирощуванні та зберіганні. Всі вони відрізняються смаковими якостями, зовнішнім виглядом, розмірами та високою врожайністю.

Основні переваги сіянки з Голландії

Селекційні лабораторії Голландії давно займаються виведенням нових сортів овочевих культур. Великих успіхів вони домоглися у вирощуванні цибулі та вивели свою лінію продукту. Значна кількість великих спеціалізованих господарств займається селекцією ріпчастої цибулі та вирощуванням високоякісного насіння цибулі, а з нього – цибулі-сіянки, яку постачають майже в усі країни Європи.

Що таке голландська цибуля-сіянка? Сіянка – це дрібні цибулини, які отримують з цибулевого насіння в перший рік. А через рік із них виростають великі ріпчасті цибулини.

Цибуля з сіянки вимагає менше догляду, ніж при насіннєвому розмноженні. Її потрібно менше полоти, через те, що рослина швидко зростає та витісняє навколишні бур’яни, не треба багато поливати, адже її потужна коренева система більш стійка до посухи. Така цибуля є достатньо витривалою щодо погодних умов, багатьох хвороб та різних шкідників, її цибулини швидше дозрівають та краще зберігаються.

Основна характеристика та класифікація сортів

Єдиної класифікації сортів цибулі-сіянки не існує. Їх розділяють між собою за багатьма характеристиками. Щоби вибрати відповідний для себе вид, слід враховувати кілька особливостей:

Терміни дозрівання

Для багатьох характеристика періоду дозрівання є чи не найважливішою. Цибуля-сіянка – це одна з перших культур, яку висаджують на городі. За цією ознакою цибулю-сіянку поділяють на:

  1. ранньостиглий або скоростиглий – термін вегетації 90 днів;
  2. середньостиглий – вегетація до 110 днів;
  3. пізньостиглий – вегетаційний період до 120 днів.

Ранні сорти цибулі підходять для отримання зелені, але погано зберігаються взимку. Пізні – дають велику ріпку, їх можна зберігати всю зиму.

Смакові якості

Смак цибулі – не менш важлива характеристика, ніж термін дозрівання. Одні сорти підходять для готових страв, інші використовуються в салатах. За смаковими якостями сорти цибулі ділять на:

  1. гострі – більшість з них дозріває рано, непогано зберігається, має жорстку шкіру, містить великий відсоток ефірних олій. Урожайність у них невисока;
  2. напів гострі – відрізняються середньою врожайністю, але меншою лежкістю. М’якоть соковита, легко пошкоджується при збиранні технікою, тому краще їх викопувати вручну;
  3. солодкі – мають ніжний смак, підходять для приготування салатів, вирощуються частіше в південних регіонах.

Найсолодші сорти цибулі містять найменше цукру, але й ефірних олій в них набагато менше.

Розмір цибулин

Розмір головок цибулі – важлива характеристика, яка безпосередньо впливає на врожайність. За розмірами сорти цибулі поділяють на: дрібні (ріпки до 50 г), середні (маса ріпок 50-120 г) та великі (вага головок понад 120 г).

Сорти голландської цибулі

Весь сортовий асортимент цибулі, якій пропонують голландські селекціонери, називають голландськими сортами. Крім самих сортів (їх мало), Голландія більше продає гібриди. При виборі потрібного гібрида необхідно враховувати зону вирощування, стійкість до шкідників та хвороб. Найбільш популярними є такі сорти цибулі:

  • «Ред барон» – середньостиглий, напів гострий сорт, який використовується в салатах;
  • «Стурон» – цей сорт краще вирощувати як дворічну рослину, через те, що з сіянки виходять цибулини набагато більшими. Стійкий до стрілкування та хвороб, ріпка гостра та соковита;
  • «Ексібішен» – це салатний сорт, він дає великі цибулини. Дозріває швидко, але зберігається недовго.

Всі сорти голландської цибулі дають високі врожаї, мають високі смакові якості та не вимагають до себе особливої ??уваги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button