Поради

Кава раф: історія виникнення, смакові якості та рецепт приготування

Кава стала невід’ємною частиною життя чи не кожного українця. Сьогодні вживання ароматного напою перетворилося на традицію та певний ритуал. Бариста намагаються здивувати навіть найвибагливіших клієнтів, експериментуючи над новими рецептами. Так і була створена раф кава на основі еспресо, ванільного цукру та вершків. Особливістю напою є стійка вершкова пінка. 

Історія появи та рецепт раф кави

Кава вважається одним із найдревніших напоїв у світі. Офіційною батьківщиною кави визнали Ефіопію, а саме територію Каффи. Спочатку напій став популярним на Сході, а далі поступово поширився на весь світ. Кава у Європі деякий час рахувалася шкідливою та навіть заборонялася. Проте деякі лікарі призначали її пацієнтам як засіб від гіпотензії. Розквіту та популярності дійсно у всьому світі кава набула уже в 20 столітті. 

Сьогодні приготування та споживання напою набуло певного культу. У великих містах на кожному кроці можна зустріти людей з характерними склянками в руках. Різновидів кави є дуже багато, і баристи намагаються придумати нові рецепти, щоб збільшувати кількість відвідувачів кафе. Історії створення рецептів обростають міфами. Так сталося і з кавою раф, хоча вона є доволі молодим напоєм.

Каву раф вперше подали 25 років тому у закладі Coffee Bean. Вважається, що клієнт на ім’я Рафаель попросив баристу зробити напій за особливим рецептом. Кава була настільки смачною, що й інші відвідувачі захотіли спробувати напій «як у Рафаеля». З часом назва скоротилася до «кави раф». Працівники інших ресторанів підхопили рецепт, і сьогодні раф можна замовити у різних країнах. 

Як самостійно зварити каву раф 

Якщо любителі ароматного напою не мають можливості випити його у кав’ярні, можна приготувати раф самостійно. Для цього знадобиться еспресо, звичайний та ванільний цукор, вершки жирністю 10%. Щоб отримати напій, потрібно виконати такі дії:

  1. Залити вершки в пітчер;
  2. Додати білий (коричневий) та ванільний цукор;
  3. Зварити еспресо у кавовій машині;
  4. Збити вершки в піну та додати до напою;
  5. Підігріти чашку та вилити приготовану каву. 

Напій прикрашають меленою корицею чи какао за смаком. Коли кава раф готова, в чашці напій осідає умовними шарами: нижній складає еспресо, далі йдуть збиті вершки, найсолодший шар пінки з цукром опиняється зверху. 

Рецепт можна модифікувати за власними смаковими вподобаннями: додавати сиропи зі смаками ягід, цитрусових, солоної та солодкої карамелі, кокосової стружки. Інколи каву раф плутають з лате та капучино. Напої схожі, проте відмінність рафу в тому, що для приготування використовують вершки, а не молоко, як у звичних напоях. 

Технологія приготування раф також відрізняється від класичних варіантів. Для них молоко збивають у окремій посудині, а далі додають у каву. У раф інгредієнти змішують разом. Для кращого смаку варто виливати напій у підігрітий посуд. 

Які види кавових зерен підходять для приготування раф

Рецепт кави можна порушувати, і це дозволяє проявляти фантазію та шукати свій особливий смак. Вид кавових зерен також впливає на остаточний присмак напою. Для приготування підходить робуста, арабіка та суміш зерен. Серед сумішей варто звернути увагу на Blasercafe Rosso Nero, Blasercafe Lilla & Rose та Blasercafe Saint Tropez. Сорти зі стовідсоткової арабіки також використовують для приготування кави раф: Plaisir, Blasercafe Cote d’Azur, Blasercafe Pura Vida та ін. 

Каву раф неможливо зварити без використання кавової машини. У техніці Jura E8, Jura Z10, De`Longhi Prima Donna, MIELE CM є автоматичний рецепт для приготування рафу. Режим приготування напою максимально спрощений, проте кінцевий результат не відрізнятиметься від того, який подають у кав’ярнях. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments