Поради

Лікування зубів. Чому важливо це робити вчасно?

У стоматологічних кабінетах часто красуються на видному місці цікаві таблички з написами типу: “Природа два рази дає людині зуби безкоштовно, а втретє доводиться платити”. Дійсно, спочатку виростають молочні зуби. Потім відбувається їх зміна на постійні. І від того, як вони будуть збережені, залежить здоров’я ротової порожнини в цілому. Для того, щоб не мати проблем в майбутньому, потрібно своєчасно проводити лікування. Лікування зубів, при цьому, повинно проводитися досвідченим лікарем.

Причини запущеного стану зубів

Природа подбала про людину, наділивши її 36 зубами. Спеціально влаштовано так, що вони з’являються не всі відразу. Зуби мудрості з’являються останніми. Тому вони й отримали таку назву. Часто через неправильний спосіб життя і нездорове харчування вони з’являються вже зруйнованими і навіть доставляють біль своїм ростом.

Згідно з опитуваннями, саме зубний біль є причиною відкладання візиту до стоматолога. Найбільш часті причини запущеного стану зубів:

* Страх бормашини: зараз з’явилися альтернативні способи лікування, де відсутній зубодробильний скрегіт. Сучасні бормашини працюють майже безшумно.
* Неправильне виховання в дитинстві: часто страх дорослих передається дітям, або дорослі лякають дітей «злим стоматологом», формуючи спочатку неправильний образ лікаря і ставлення до нього дітей.
* Прагнення до самолікування: народна медицина, наприклад, коли потрібно зняти запалення і біль, часто допомагає зняти симптоматику (багато хвалять солоне сало, яке усуває больовий синдром). Однак, слід розуміти, що такого роду заходи терапії допомагають лише на короткий час.
* Легковажне ставлення: нехтування станом зубів, відкладання на «потім» – до добра не доводить.

Якщо не проводити лікування ротової порожнини вчасно-можна завчасно позбутися зубів. В такому випадку доведеться вдаватися до імплантації. Стаття про імплантацію допоможе розібратися в тому, що являє собою ця процедура.

Сумні наслідки запущених хвороб

* Карієс: все починається з нешкідливої чорної цятки, що виникає у любителів розгризати льодяники. Явного болю немає, але каріозний процес повільно руйнує дентин. При інфікуванні пульпи починається пульпіт. Ситуацію може врятувати лікування та установка пломби.
* Пульпіт: в пульпі знаходяться кровоносні судини, імунні клітини. При попаданні в русло крові хвороботворних організмів лейкоцити блокують чужорідні білки на тлі зниження імунітету. Виправити становище можна посиленим кровотоком, але, якщо судина розширюється, то просвіт кореневого каналу незмінно вузький. При пульпіті пекельний біль, після чого відбувається загибель пульпи, біль тимчасово затихає.
* Руйнування без пульпи: зуб без пульпи залишений напризволяще без поживних речовин, тому через пару років він почорніє і трісне. Є можливість встигнути врятувати його, якщо своєчасно відправитися до стоматолога за ортопедичним лікуванням.
* Періодонтит: інфекція поширюється по кореневих каналах, викликаючи ураження тканин навколо зуба на виході з них. Гостре запалення проявляється нестерпним болем і стисненими відчуттями. У просторі навколо коренів утворюється ексудат, що давить зсередини на зуб. На яснах з’являється свищ з гнійними виділеннями.
* Пародонтит з агресивними проявами: запалення ясен призводить до кровоточивості і випадання не порушених карієсом зубів.
* Запалення кісткової і м’яких тканин обличчя: подальше поширення інфекційного процесу по м’яких тканинах щелепно-лицевої ділянки, і особливо – по кістковій тканині призводять до дуже сумних наслідків.

Поступова втрата зубів – не тільки удар по травленню, але і за зовнішніми даними. Обличчя швидше старіє, порушується дикція і артикуляція.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button