Всесвіт

Літати на Марс через Венеру виявилося вигідніше

Знайдено більш зручний шлях на Марс

Вчені заявляють, що дістатися до Марса можна набагато дешевше, якщо пролетіти повз Венеру.

NASA
“Політ на Марс і від нього до Землі може бути швидше і дешевше, якщо він пов’язаний з прольотом Венери на шляху до Марса або по дорозі додому», — заявив планетарний геолог Ноам Ізенберг з Університету Джонса Хопкінса.

Це може здатися парадоксальним, адже орбіти Марса і Венери знаходяться ліворуч і праворуч від орбіти Землі. Отже, вчений пропонує подорожуючим до Марса людям спочатку летіти зовсім в іншу сторону. Але Венеру можна використовувати як трамплін, який значно прискорить корабель, який летить до Марса. Але це далеко не єдина перевага.

Щоб дістатися з Землі до Марса є два шляхи. Перший, найпростіший, — прямий політ, коли планети підходять на мінімальну відстань одна до одної. Опинившись на Марсі, людям доведеться чекати відправлення додому приблизно півтора року, поки планети знову не зблизяться (це відбувається раз в 26 місяців).

Другий варіант — це опозиційна місія, коли на шляху до Марсу, або під час зворотного рейсу космічний корабель буде проходити повз Венеру, використовуючи гравітацію планети для прискорення і зміни курсу. Використання Венери дозволить скоротити запас необхідного для польоту палива, що зробить політ дешевше і ефективніше.

«На шляху до Марсу краще звернутися до Венери за гравітаційною допомогою», — говорить планетарний геолог Підлогу Бірн з Університету штату Північна Кароліна.
Ноам Ізенберг

Більш того, завдяки Венері відправляти місії на Марс можна буде не раз в 26 місяців, а раз на 19 місяців. Отже, люди зможуть перебувати на Марсі меншу кількість часу, що дуже важливо для їх здоров’я. Тобто космонавти можуть повернутися на Землю на рік раніше.

Також гак в дорозі дозволить нам краще вивчити Венеру, не посилаючи при цьому до неї окремі місії і витрачаючи на це великі кошти.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button