Земля

Меч, який вважали підробкою, виявився артефактом бронзового віку і йому 3 000 років (фото)

Рентгенівський знімок меча, який зберігався в сховищі, допоміг вченим з’ясувати його вік. Про це повідомляє прес-служба польового музею в Чикаго.

Репліка меча, яка майже століття перебувала в колекції польового музею в Чикаго, насправді є артефактом бронзового віку віком 3000 років. Дивовижне відкриття зробили куратори під час підготовки до виставки «Перші королі Європи». Бронзовий меч довжиною 91 см був у сховищі з того часу, як музей придбав зброю в 1930-х роках. Його витягли з річки Дунай у Будапешті, Угорщина, під час розкопок.

Однією з традицій воїнів бронзового віку є кидання мечів та обладунків у водойму «на згадку про втрачених близьких або битву». Саме так артефакт опинився в річці, пояснюють представники польового музею Чикаго. “Іноді вони буквально закопували сокиру війни”, – розповів Вільям Паркінсон, куратор відділу антропології в Інтерв’ю Chicago Sun-Times.

Інсталяція з перекласифікованим мечем, який належить до бронзового віку. Зображення надано польовим музеєм Чикаго

Однак у якийсь момент історії меч помилково прийняли за репліку. Хоча неможливо точно з’ясувати, як сталася така помилка, швидше за все, це була проста адміністративна помилка.

При підготовці до виставки, угорські археологи попросили кураторів музеїв показати їм меч. Запідозривши недобре, вчені просканували зброю за допомогою рентген-променів і порівняли його хімічний склад з іншими відомими мечами бронзового віку Європи. Виявилося, що вміст бронзи, міді та олова у всіх зразках було майже однаковим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button