Земля

Бібліотека Ізраїлю обіцяє представити світові архіви загиблої цивілізації

Ізраїльська національна бібліотека оголосила про придбання знаменитої “афганської генізи” – рукописного архіву єврейських купців, які жили тисячу років тому на Великому шовковому шляху, та пообіцяла оцифрувати манускрипти і викласти їх в інтернет на загальний огляд.

b82c173e2f931206f63246cf302de3ac
Релігійні тексти, рахівницькі книги, юридичні документи, поетичні твори та історичні хроніки на фарсі, арабською, арамейською і іудео-перській мовах дають уявлення про життя в XI столітті торгового дому Абу-Нассар з міста Баміана, який розташований в сучасному Афганістані. У власність єрусалимської бібліотеки перейшли також адміністративні архіви початку XIII століття, що містять відомості про цивілізації, яка пізніше загине під натиском монгольських завойовників.

“Через руйнування, яке залишили після себе Чингізхан і його військо, у нас майже немає документальних пам’яток перської та арабської культури регіону. Точніше, їх не було досі”, — пояснює бібліотека значимість “генізи”.

“Пізніше мусульманські вчені склали хроніку ісламських династій, що правили в регіоні, але ця збірка першоджерел здатна пролити світло на такі неопрацьовані дослідниками теми, як економіка, географія, соціальна і політична історія”, — сказано в прес-релізі.

За чутками, рукописи були знайдені в гірській печері на півночі Афганістану. Суму угоди бібліотека не розкриває, але дякує спонсорам за фінансування покупки.

“Оскільки колекція раніше була закрита для публіки і академічної спільноти, її багатство і значимість ще належить оцінити. Національна бібліотека Ізраїлю оцифрує матеріали та зробить їх доступними для міжнародного співтовариства дослідників і широкої публіки”, — пообіцяла бібліотека.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button