Фото

Мексиканці розробили п’ятиповерхові «зелені» будинки з сонячними панелями, розділенням стічних вод і компостуванням (фото)

Мексиканські архітектори розробили п’ятиповерхові «зелені» будинки з сонячними панелями, розділенням стічних вод і компостуванням.

Living the Noom представила компанія Sanzpont Arquitectura, передає building-tech.org.

Група з 4-поверхових будинків унікальної трикутної форми з вертикальними бамбуковими каналами і вертикальним лісом, що росте на зовнішньому фасаді будівлі. Нарешті, структура завершується терасою на п’ятому поверсі з сонячними панелями для збору енергії та міським садом, де жителі можуть вирощувати собі їжу.

Проект об’єднує біокліматичні та стійкі стратегії, такі як збирання дощової води, відокремлення стічних вод, водно-болотні угіддя для очищення сірої води, біопереробники, зона компосту і, зокрема, вертикальний ліс зовні кожної будівлі, який крім зелені, також фільтрує/очищує повітря, що надходить у будинок, і допомагає знизити температуру у будинку – явище, відоме як ефект теплового острова.

Дизайн Living In the Noom заснований на трьох основних принципах – благополуччя, стійкості і гнучкості.

Володар безлічі архітектурних нагород, проект Noom спрямований на створення спільноти людей, орієнтований на їх індивідуальні потреби. Це означало візуалізацію всього проекту як чогось багатогранного, а не просто будівлі, зробленої з ящиків, які б «містили» своїх мешканців.

Крім надання жителям Noom екологічного будинку для життя, проект забезпечує зеленню (70% площі проекту покрито садами – будівлі займають всього 30% від загальної площі), а також має центри омолодження, зони для медитацій, парки, басейни, центри мистецтва і навіть органічний сад для здорового харчування.

Мексиканці розробили п'ятиповерхові «зелені» будинки з сонячними панелями, розділенням стічних вод і компостуванням

Noom складається з 3 будівель по 5 поверхів кожне. Квартири на кожному поверсі площею 60 і 120 квадратних метрів з 1, 2 або 3 спальнями. Унікальне планування дозволяє кожній кімнаті мати доступ до достатньої кількості непрямого сонячного світла.

Мексиканці розробили п'ятиповерхові «зелені» будинки з сонячними панелями, розділенням стічних вод і компостуванням

Дизайн будинку також сприяє природній вентиляції для оновлення повітря у приміщенні і забезпечення оптимального рівня комфорту. «Унікальне планування допомагає знизити споживання енергії на освітленні та кондиціонуванні повітря на 85%, – говорять архітектори Sanzpont. – Сонячні панелі на даху і високоефективна світлодіодна система штучного освітлення забезпечують живлення будівель у нічний час».

Мексиканці розробили п'ятиповерхові «зелені» будинки з сонячними панелями, розділенням стічних вод і компостуванням

“Living In The Noom” – платиновий переможець премії A ‘Design Award за 2021 рік.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button