Всесвіт

На Сонці стався найпотужніший спалах майже за 20 років

НАСА: Спалахом з інтенсивністю X8.7 вибухнула надактивна сонячна пляма, повідомляє Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США.

Величезна сонячна пляма AR3664 вибухнула найпотужнішим спалахом у поточному сонячному циклі, перед тим як сховатися на зворотному боці Сонця. Потужний викид рентгенівського випромінювання зафіксувала Обсерваторія сонячної динаміки НАСА. Дослідники присвоїли спалаху клас X8,7.

На Солнце произошла самая мощная вспышка почти за 20 лет

Потужний сонячний спалах, зафіксований Обсерваторією сонячної динаміки. Анімація: NASA

AR3664 уже кілька днів виблискує сонячними спалахами. У п’ятницю 10 травня він вибухнув спалахом найпотужнішого класу, але з меншою інтенсивністю X5.8. А впродовж кількох годин перед потужним вибухом дослідники зафіксували ще дві подібні події з інтенсивністю X1.7, X1.3.

Дослідники Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США зазначають, що це найбільший вибух у поточному 11-річному сонячному циклі, який наближається до свого піку. Потужність вибуху також перевищує всі події попереднього сонячного циклу. Востаннє спалах такої інтенсивності фіксували у 2005 році.

Хороша новина полягає в тому, що під час вибуху сонячна пляма перебувала на західній околиці Сонця, і незабаром вона має сховатися на невидимій із Землі стороні зірки. Тому дослідники не очікують серйозних проблем, пов’язаних із можливим корональним викидом маси, який може статися після спалаху: потік заряджених частинок пройде повз нашу планету.

Тож дослідники не очікують повторення потужної геомагнітної бурі, яка накрила Землю минулими вихідними, спричинила проблеми в роботі супутників та яскраві полярні сяйва, які висвітлили нічне небо в багатьох регіонах Європи, Канади, США і навіть було помітно на Кубі. Але, як завжди за сильних спалахів, існує ймовірність вимкнення радіосигналу на освітленій стороні планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button