Гумор

Новозеландський папуга вкрав GoPro, щоб зняти свій політ (відео)

Сім’ю місцевих жителів, що відпочивала в околицях новозеландського міста Данідін, пограбував великий місцевий папуга кеа. Він вкрав їх відеокамеру, а потім полетів з нею, щоб розколупати дзьобом. Залишився запис польоту кеа – досить рідкісне явище, оскільки зазвичай на цих птахах, яких місцеві називають “клоунами гір”, закріпити камери не вдається.

Кеа спокійною переносять помірні морози, і навіть люблять купатися в снігу / ©Wikimedia Commons

Кеа – досить великий папуга, довжиною до 40-50 сантиметрів і масою до кілограма, що зустрічається тільки в Новій Зеландії. Будучи спритним і кмітливим, він стабільно намагається добути їжу з антропогенних елементів пейзажу: наприклад, зрідка ці птахи викльовують жир у овець (в основному вже мертвих), а також наносять пошкодження дахах автомобілів своїми дзьобами, вважаючи, що там можна знайти щось їстівне. Хоча фермери насторожено ставляться до кеа, туристи і городяни сприймають їх спокійно: такі папуги дуже грайливі і часто веселять оточуючих людей.

Цього разу дикий кеа проводив час на балконі, де туристи знімали його на GoPro. Знайшовши момент, він раптово смикнув дзьобом камеру і негайно полетів. Відлетівши на пристойну відстань, птах сів на камінь і спробувала роздовбати дзьобом викрадене. Хоча корпус пристрою постраждав, сам він залишився працездатним. Зрозумівши, що поживитися не вийшло, кеа кинув неїстівну здобич. У цей час сім’я Верхель спробувала наздогнати свій GoPro, орієнтуючись по гучних криках папуг (кеа часто переміщаються групами). Молодший представник родини знайшов скельний виступ, де лежала камера. Ось запис того, що сталося:

У тому ж пішому поході кеа ще раз пограбували Верхелів, стягнувши у них чашки з рюкзака. Цього разу, втім, безповоротно. Однак туристи не засмучені і вважають, що в цілому кеа непогано їх розважили.

Як не дивно, подібні випадкові відео можуть мати велике значення для вивчення поведінки тварин. Річ у тім, що в наші дні польові зоологи спостерігають тварин (в годинах) сумарно менше любителів. Саме завдяки зйомкам останніх вдалося зафіксувати, як папуги займаються прикрасою себе за допомогою засобів, що виготовляються ними дзьобом з підручних матеріалів, або як використовують інші підручні засоби для зміни параметрів свого голосу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button