Поради

Онлайн освіта

Вже третій рік поспіль освіта в Україні переживає важкі часи. С початком пандемії, у 2020 році, освітні заклади були змушені змінювати звичний формат Of Line, на On Line. Певна річ, вони були до цього не готові.

Відсутність матеріально технічного забезпечення, чітких методичних тлумачень освітнього процесу та найголовніше — відсутність досвіду у багатьох викладачів роботи в онлайн режимі, сформували неоднозначне ставлення в суспільстві до цього процесу.

Найважче в тому плані було школярам, особливо початкових класів. Педагог, що веде урок, не тільки викладає матеріал, а ще і підтримує певну “робочу” атмосферу. І якщо свідомість старшокласників, в цьому плані, більш сформована та орієнтована на результат, то для першачків це майже нездоланна перепона. Дивитися, слухати й запам’ятовувати навчальний матеріал, коли тобі 7 рочків, ти у себе вдома і навколо стільки цікавих іграшок і занять…

Слід зазначити, що і багатьом батькам прийшлося долати певні труднощі, забезпечити своє дитя відповідним гаджетом, доступом до сталої мережі інтернет, і найголовніше його присутність на занятті.

Але, саме ці проблеми, як не дивно, почали формувати сталий попит на онлайн заняття. І не тільки згідно з обов’язкової програми школи чи ВНЗ, а й надали поштовх для розвитку індустрії онлайн освіти в Україні. І протягом 2020 року, певні викладачі та мовні школи почали формувати, або точніше переформатовувати свої заняття, поступово переносячи їх з аудиторій та офісів до мережі інтернет. У 2021 році, ця тенденція продовжилася, то ж курси, мовні школи, та приватні репетитори масово почали переходити до онлайн режиму і змінювати свій навчальний процес. Наприклад платформа пошуку репетиторів в Україні BUKI, налічує понад 90 000 різноманітних пропозицій.

І якщо 2020 та 2021 роки, пройшли під егідою перелічених проблем, то 2022 додав на жаль нові. Підступна агресія росії, на певний час взагалі унеможливила навчальний процес. Та й, станом на сьогодні, як показують події у Вінниці, Миколаєву, Краматорську, Києві він не є безпечним навіть в онлайн режими.

Але, попри на всі перепони, українці не тільки вільна, а й розумна нація. Де люди розуміють важливість здобутих знань та освіти в цілому.

Згідно зі статистичними даними компанії Google, за останні 3 місяці, пошукові запити вивчення англійської мови онлайн, репетитор англійської мови – збільшилися на 900 %. Про що це свідчить? Можливо ні про що, а можливо російська мова, помре в Україні, як і російське військо.

І точно слід зазначити: агресія росії щодо України змінила геополітичну картину світу, а онлайн освіта це зміна епохи в навчальному процесі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button