Фото

Подивіться, як вивергається вулкан Попокатепетль в Мексиці (фото+відео)

Діючий вулкан Попокатепетль, розташований поруч з Мехіко, вивергається з минулої ночі, випустивши стовп вулканічного пилу на кілька сотень метрів.

Вулкан Попокатепетль періодично “димить” і викидає невеликі порції пилу всі останні роки. Але починаючи з вересня 2022 року, коли в Мексиці сталися два сильних землетруси (близько 7,5 балів за шкалою Ріхтера), вулкан активізувався і все більше і інтенсивніше почав лякати місцевих жителів — він знаходиться в 90 км від столиці.

Два дні тому вулкан вивергався посеред ночі, що призвело до підвищення загрози до жовтого рівня (2-ї фази), і істотного забруднення повітря. Фахівці-вулканологи здійснили проліт над кратером, щоб подивитися масштаби виверження і оцінити потенційні ризики.

Однак і в наступну ніч Попокатепетль повторив виверження, причому зробив це так, що все небо над Мехіко затягнуло сірим серпанком, що складається з вулканічного пилу. Експерти попередили, що забруднення повітря в місті знаходиться за межами норми, тому жителів просять утриматися від довгих прогулянок.

У соціальних мережах активно обговорюють виверження Попокатепетля, публікують фотографії та відео, на яких видно, як вулкан, його висота становить 5 426, випускає гігантський стовп диму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button