Земля

Штучне підтримання клімату може нанести серйозної шкоди планеті (відео)

Одним зі способів боротьби з наслідками глобального потепління є використання атмосферних аерозолів для відбивання тепла. Нове дослідження показало, що такий метод, швидше за все, замінить один набір проблем іншими, послаблюючи шторми, дестабілізуючи крижані щити і приводячи до більш забруднених міст.

Це дослідження було спрямовано на вивчення довгострокових наслідків геоінженерії на клімат. Методи, які пропонують вчені по всьому світу для збереження клімату, різняться підходами, але зазвичай ґрунтуються на прикладі виверження вулканів. Коли вони вибухають, вони викидають відбиваючі частки в стратосферу, які тимчасово охолоджують планету.

Для нового дослідження група використовувала модель, в якій блокується сонячна радіація. Відома як експеримент G1, ця модель дозволила групі вивчити різні наслідки впорскування величезної кількості аерозолів у стратосферу.

Вчені виявили, що відповідно до сценарію G1 штормові шляхи в обох півкулях будуть значно ослаблені. Це буде означати, що взимку шторми будуть менш руйнівними, однак це також принесе безліч кліматичних наслідків. Слабкі урагани, відзначають вчені, означають більш застійні літні умови:

«Це може вплинути на вентиляцію забрудненого повітря в будь-який час року. Також це буде сприяти ослабленню гідрологічного циклу, що супроводжується регіональним скороченням кількості опадів».

Зменшення вітрів і як наслідок погіршення якості повітря є лише частиною можливих наслідків сонячної геоінженерії. Вчені попереджають, що це може змінити циркуляцію течій в океані, що вплине на стабільність крижаних щитів.

Крім того, команда виявила, що слабші штормові шляхи тісно пов’язані зі змінами температури і вологості. Моделювання показало, що сонячна геоінженерія може призвести до охолодження екватора, в той час як полюси продовжать нагріватися. Ця різниця в температурі між ними може запустити ланцюгову реакцію кліматичних наслідків, з якими ми, можливо, не будемо готові боротися.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button