Інтернет

SpaceX готує глобальне тестування стільникового зв’язку через супутники Starlink

Компанія SpaceX готується до міжнародних випробувань своєї нової системи стільникового зв’язку через супутники Starlink. Для цього SpaceX запросила дозвіл у Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) на тестування в кількох країнах, включно з Канадою, Австралією та Японією.

Тести, які стартують 1 травня і триватимуть пів року, дадуть змогу передавати інтернет-з’єднання безпосередньо з космічних супутників на звичайні мобільні телефони без модифікацій. У США для поширення широкосмугового інтернету компанія планує співпрацювати з AT&T, а за його межами – укладати домовленості з місцевими операторами. Наразі підписано контракти з 7 провайдерами, серед яких Rogers, Optus і KDDI.

SpaceX також повідомила про плани на розширення географії тестування до чотирьох нових ринків – Нової Зеландії, Чилі, Перу і Швейцарії, але для цього буде потрібно отримання відповідних дозволів від місцевої влади.

Тривалість випробувань залежатиме від того, коли компанія отримає всі необхідні комерційні ліцензії для роботи системи з космосу. Після успішного завершення тестів у США та отримання нових дозволів від FCC, SpaceX планує запустити понад 800 супутників для підтримки технології Direct to Cell.

Очікується, що вже цього року після схвалення FCC послуга стане доступна абонентам T-Mobile. Спочатку система буде підтримувати тільки текстові повідомлення, а можливості голосових викликів і передачі даних з’являться пізніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button