Поради

Такий важливий дотик: книги про кінестетику

В Україні можна вдосталь купити книг із психології. Їх тематика охоплює різні сфери та напрямки. Це і науково-популярні книги, і література вузького профілю. Деякі з них присвячені такій малодослідженій темі як кінестетика. Вона охоплює вивчення тактильності, дотиків, пов’язана з нейробіологією.

Книги про кінестетику

В рамках дослідження тактильності можна купити книги з дитячої психології. Так, питанням кінестетики присвячені видання «Дотикова абетка для хлопчиків» та «Дотикова абетка для дівчаток». Вони наочно допомагають дітям вивчати літери, запам’ятовувати предмети, досліджувати навколишній світ. Книги орієнтовані саме на тактильне сприйняття. Вважається, що з допомогою дотику діти зможуть більше зацікавитися абеткою, відчути її через багатовимірність сприйняття. Об’ємні літери поєднуються з яскравими малюнками, що візуалізують слова, які починаються на ту чи іншу букву. Передбачається, що в майбутньому така абетка сприятиме кращому засвоєнню правопису.

Книги по саморозвитку для жінок також передбачають ряд практик, що включають як кінестетичну складову, так і мотиваційну, тренінгову, пошуку лідерських якостей та управління власними планами. Багато з них поєднують і аспект психологічного налаштування на успіх. В цьому плані цінною є книга Марка Менсона «Усе замахало. Але надія є». Автор, розглядаючи проблеми та виклики сучасного суспільства, підкреслює, що дуже часто для їх подолання не вистачає найголовнішого – надії, яка б стимулювала рухатися вперед та підживлювала сили. Саме надія надає впевненості, розуміння контролю ситуації. Менсон розкриває навички, як краще сприймати негаразди, програмувати себе на успіх та шукати надію у найкритичніших ситуаціях.

Подібні проблеми розглядає у своїй книзі «Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу» Джефф Гейден. Він розглядає мотивацію як певний момент натхнення, що приходить несподівано, і, найголовніше, не як привід до початку певної діяльності, а як її результат. Автор переконаний, що успішне здійснення навіть досить неприємної роботи надихає нас рухатися вперед, приносить відчуття, подібне до підкорення неприступної вершини. Він наполягає, що невдачі – аж ніяк не привід опускати руки, а книги із саморозвитку не завжди приносять практичну користь. На конкретних прикладах Гейден вчить, як розпочати велику і важку, на перший погляд, справу, спланувати її етапи виконання та націлитися на результат.

«Рік особистої ефективності: Внутрішньоособистісний інтелект. Збірник №2» містить набір порад зі зміни способу мислення, керування власними навичками, звичками. Вона складається із 12 частин, написаних провідними психологами даного напрямку. Ці частини охоплюють тренінги із сили волі, фокусуванні на проблемі, програмування успіху. Вагома роль відводиться питанням наполегливості, геніальності, феномену інтровертності, реалізації творчості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button