Поради

Типи тканини для спецодягу: їх переваги та недоліки

Для виготовлення спецодягу не завжди можна використовувати звичайні повсякденні тканини. Обумовлене це тим, що уніформу використовують для захисту працівників різних галузей роботи. Весь спеціальний одяг, а відповідно й тканини https://stg.ua/cats/tkanini-dlja-specodjagu/ , повинні відповідати загальноприйнятим нормам. 

Вимоги до спецодягу

Тканин для спецодягу є дуже багато. Під кожну професію та робочі умови підбирається відповідний тип з потрібними захисними властивостями. Загальні вимоги до уніформи:

 • Зручність.
 • Надійність.
 • Стійкість.
 • Добра прохідність повітря.
 • Витривалість до умов роботи (постійного прання, прасування, перебування на сонці).

Для кожної професії підбирають різний тип спецодягу та потрібну тканину. В залежності від умов праці, уніформа може бути покрита спеціальними речовинами, які забезпечують:

 • Вогнестійкість.
 • Водонепроникність. 
 • Стійкість до різних хімічних речовин.

Тканини для спецодягу підбирають фахівці. Вони мають розумітись в усіх правилах та вимогах, а також враховувати умови праці. Беруться до уваги й особливості організму працівників. Важливо, щоб уніформа не викликала алергії та інших побічних реакцій.

Види тканин для спецодягу

Зараз для виготовлення уніформи використовують три типи тканин: натуральні, синтетичні, змішані. Все залежить від умов роботи, але найбільшою популярністю користується таки останній вид.

Натуральні тканини

З властивостями натуральних тканин більшість людей вже знайомі. Їх полюбляють не люди для пошиття уніформи, але й для одягу повсякденного використання. Найчастіше для пошиття спецодягу беруть бавовну. Таку уніформу можна зустріти в лікарнях, поліклініках тощо. Бавовна дуже добре пропускає повітря, що дає шкірі дихати, не викликає алергічних реакцій, не тисне та добре вбирає зайву вологу. В такому одязі завжди комфортно та не спекотно.

Синтетичні тканини

Синтетичні матеріали рідше використовуються. Вони мають ряд переваг: легкість, стійкість до вигорання та забруднень, мінімальна втрата початкового вигляду. Але й недоліків також вистачає. Такі тканини погано пропускають повітря, не вбирають вологу та електризуються. Їх найчастіше використовують, щоб досягти певного захисного ефекту: 

 • Фліс – для забезпечення тепла. Використовується як підкладка для одягу.
 • Нейлон – використовується для вологозахисного одягу. Також тканина не пропускає холодне повітря.
 • Мембранна тканина використовується в поєднання з іншими. Вона має декілька шарів і підсилює властивості.

Це лише частина синтетичних матеріалів, які використовуються для пошиття спецодягу. Їх є набагато більше і кожен виконує різні функції.

Змішані тканини

Це такий тип тканин, який поєднує і синтетичні матеріали, і натуральні. Цей вид рахується одним з найкращих, адже поєднує найкращі якості та властивості. Їх найчастіше й обирають для створення різного спецодягу. Зазвичай конструюють його так: зовнішній шар виконується з синтетики, а внутрішній – із натуральних волокон. В результаті одяг виходить приємним до тіла, дихаючим та м’яким. А ззовні не пропускає вітер та вологу.

Найкраща тканина для спецодягу

Яка тканина найкраще підійде для пошиття спецодягу? Це питання актуальне завжди, але так і не має конкретної відповіді. Майстри, які займаються пошиттям уніформи повинні дотримуватись двох правил:

 1. Зручність.
 2. Витривалість.

Ці критерії головні, а матеріали підбираються згідно з вимогами до самої роботи. Якщо лікар може ходити у звичайному білому бавовняному халаті й почувати себе при цьому впевнено та захищено, то для роботи пожежника така тканина аж ніяк не підійде. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button