Поради

Управлінський облік: міфи і реальність

В основному управлінський облік потрібен для того, щоб контролювати бізнес, адже це допомагає підвищувати показники ефективності і відповідно, прибутку. Стає зрозуміло, що застосування цього інструменту просто необхідно, але тоді чому підприємці так рідко використовують управлінський облік на практиці? Швидше за все, причиною служить банальне невідання про те, що і як робити. Тому багато хто зупиняється перед створенням обліку через помилки.

Варто розвіяти всі неясності, які можуть виникнути щодо такого обліку.

Міф 1. Навіщо приділяти стільки уваги простим речам?

Ні і, ні, це не елементарне завдання для будь-якого консультанта. Створення управлінського обліку – це процес прикладної науки.

В цьому випадку потрібні знання про всі її нюанси і тонкощі, які знайомі тільки людині з великим досвідом. Навіть серед великих компаній буває важко знайти фахівця, який займається звітністю більше десяти років. Потрібно звернути увагу і на те, що є кілька методів управлінського обліку для різних випадків.

Тому при виборі консультанта-фахівця варто ознайомитися з його досвідом роботи з завданнями такого типу.

Міф 2. Звітність – це занадто затратно

Головне-правильно організувати процес, тоді не буде витрачено багато ресурсів і сил. Мало хто знає, але зібрання та аналізування даних займає стільки ж часу і коштів, скільки, наприклад, облік податковий або бухгалтерський. Але користі від цього процесу досить велика. Для полегшення процесу ведення управлінського обліку, ви можете вибрати програму BAS – це допоможе вам автоматизувати свій бізнес!

Міф 3. Є облік бухгалтера, інший вже не потрібен

Ще одна помилкова думка. Два види обліків створюються за різними критеріями і, як результат, видають різну інформацію в кінці.

Все тому, що при формуванні бухгалтерського обліку діють правила Міністерства фінансів. Але ось основа для створення управлінської звітності – це актуальні дані, інформація, за допомогою якої легше розпізнати ризики в поточний момент і приймати рішення при організації бізнесу.

Міф 4. Але я і без звітності знаю ситуацію свого бізнесу!

Ніхто не сумнівається в компетентності керівника, але тримати весь обсяг інформації в своїй голові і не наплутати нічого – завдання нездійсненне. А тим більше коли бізнес складається з декількох етапів або операцій.

Можна уявити собі управлінський облік в якості карти пам’яті або щоденника керівника. Але, чим сильніше зростає і масштабується бізнес, тим більше з’являється операцій. Через це ще більше даних потрібно систематизувати і проводити аналіз. Дуже важливо для підприємця вчасно розпізнати цей момент, коли бізнес зростає, і вчасно ввести використання управлінської звітності. В іншому випадку, контроль над бізнесом не буде повним, а тоді рівень ефективності бізнесу знатно падає, доходи не ростуть, не з’являються нові можливості розвитку.

Міф 5. Управлінський облік – це тільки для великого бізнесу

Будь-який бізнес потребує:

* у постійному контролі;
• в систематичному аналізі;
* плануванні дій;
• виконання плану.

Всі ці чотири елементи і формують процес управління. Саме управлінська звітність виконує три з цих опцій. І чим швидше керівник навчиться грамотному управлінню за допомогою обліків, тим більше шансів у бізнесу на процвітання. А до цього прагнуть як великі, так і стандартні компанії.

Міф 6. Толку з цього обліку, якщо рішення і так приймає керівник?

Що отримує керівник після проведення управлінської звітності? Результат – це інформація, яка просто необхідна для того, щоб приймати продумані рішення. Але, звичайно, це не зобов’язує робити все тільки за інструкцією, право вибору залишається тільки за власником бізнесу. Він може порахувати, що дана інформація йому не потрібна для того, щоб приймати рішення. Але, якщо не спиратися на конкретні цифри і дані, то багато коштів буде витрачено безрезультатно.

Подивіться асортимент і прайс лист BAS – на сайті ви знайдете унікальні програми, які полегшують ведення бізнесу.

Міф 7. Звітність створюється за помахом чарівної палички

Не варто обманювати себе думкою про те, що ця справа моментально принесе результати. Управлінський облік потребує правильної, терплячої організації, адже це великий процес складання, обробки та аналізу даних. Доведеться виділяти створенню звітності деякий час. Але важливо пам’ятати про те, скільки користі це приносить не тільки керівнику, а й іншим працівникам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button