Земля

Виявлена ще одна схожість дельфінів і людиноподібних мавп

Вчені з Університету Цюріха з’ясували, що дельфіни навчаються техніці полювання не тільки у своїх матерів, але й у інших родичів.

Протягом більш як десять років учені спостерігали за поведінкою індійських афалінів, що мешкають біля західного узбережжя Австралії, і зокрема за тим, як серед дельфінячої популяції поширюється специфічна техніка полювання — «витрушування». Дельфіни виштовхують носом на поверхню води великі раковини, де ховається здобич, як правило, риба, і витрушують її собі в пащу.

Вважалося, що подібні прийоми полювання у дельфінів передаються від матерів до дітей, і вчені називають це вертикальною передачею. Але, як з’ясували швейцарські дослідники, дельфіни також і дорослому віці переймають такі техніки одне одного всередині одного покоління, тобто відбувається вже горизонтальна передача умінь.

Керував дослідницькою групою Міхаель Крютцер, директор Інституту антропології Цюріхського університету, впевнений у важливості отриманого результату.

«Висновок є важливою віхою. Він показує, що за своєю культурною поведінки дельфіни і зубаті кити значно більш схожі з людиноподібними мавпами, ніж вважалося раніше», — говорить Крютцер.
За словами вченого, горили і шимпанзе також передають техніки видобутку їжі як по вертикалі, так і по горизонталі, і незважаючи на всі відмінності в еволюції, у цих мавп та дельфінів багато спільного:
«І ті, і інші є довгоживучими ссавцями з великим об’ємом мозку і володіють помітними здібностями до інновацій і передачі культурної поведінки».

Крім того, результати дослідження розширюють розуміння того, як дельфіни пристосовуються до змін навколишнього середовища, змінюючи свою поведінку. Здатність навчатися у родичів дозволяє новим технікам і вмінням швидко поширюватися по всій популяції. Цілком ймовірно, що поява і самого «витрушування» стало результатом масового вимирання гігантських равликів в результаті спеки 2011 року — залишені після цього численні мертві мушлі підштовхнули дельфінів до навчання новим прийом добування їжі.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть