Фото

У Венеції пересохли канали, гондоли викинуло на мілину

У Венеції після повеней прийшла нова напасть – пересохли канали, гондоли викинуло на мілину. Про надзвичайний для цього унікального міста подію повідомляє інформаційне агентство BBC News.

Місцеві жителі перебувають у розгубленості. Кілька років поспіль вони страждали від повеней, які регулярно затоплювали перші поверхи будівель. Так, в листопаді 2019 року в Венеції сталася найсильніша повінь за останні 50 років – рівень води піднімався на 187 см вище нормального.

У Венеції пересохли канали, гондоли викинуло на мілину. Фото

У Венеції пересохли канали, гондоли викинуло на мілину. Фото

Зараз венеціанці не можуть користуватися своїм місцевим транспортом – вапоретто і гондолами: канали настільки обміліли, що по них пересуватися неможливо. Падіння рівня води пов’язане з сезонними відливами, проте в цьому році відплив такий великий, що рівень води знизився на 48 см.

В Гранд-каналі – найбільшому протоці між островами Венеціанської лагуни – вода все ж залишилася, хоча і він теж виглядає помітно обміліла.

У Венеції пересохли канали, гондоли викинуло на мілину. Фото

У Венеції пересохли канали, гондоли викинуло на мілину. Фото

З іншого боку, таке падіння рівня води – відмінний шанс почистити береги каналів. На жаль, вода у них зазвичай каламутна через великої кількості сміття, яке потрапляє у воду не тільки з-за недобросовісних туристів, а й випадково. Тепер, коли канали обміліли, з’явилася прекрасна можливість його зібрати.

Як відомо, Венеція є одним з найвідоміших міст світу, Об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. При населенні в приблизно 50 тисяч осіб, місто щороку відвідують 36 мільйонів туристів. Звісно, ці дані за часів до коронавірусу.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button