Поради

Як вибрати BMX початківцю

Вибір BMX-байка – велосипеда для трюкової їзди — вимагає вдумливого підходу і розуміння певних моментів. Наперекір неухильно зростаючій популярності екстремального катання, BMX все ж залишаються вузькоспеціалізованими моделями, яким притаманні свої технічні особливості.

Від того наскільки грамотна підібраний байк, залежать не тільки комфорт і безпека їзди, але і широта можливостей, що відкриваються перед райдером. Правильно вибрати BMX для початківців — особливо важливо. Від цього залежить успішне освоєння і професійне зростання велосипедиста. В іншому випадку у початківця екстремала може на старті зникнути інтерес до велосипедного мотокросу.

Перш, ніж прийти в магазин

Райдер, який вирішив освоювати BMX, спочатку повинен визначитися з двома важливими моментами: який стиль катання для нього буде в пріоритеті та скільки грошей він готовий витратити на свій перший велосипед. Ці два фактори — відправна точка для правильного вибору байка.

Дисциплін BMX і їх відгалужень досить багато. Новачкам рекомендують обмежитися трьома базовими стилями: стріт, парк або дьорт. Навички, отримані в ході освоєння цих дисциплін, стануть основою для подальшого професійного розвитку. Тому перший байк повинен бути максимально універсальним, але з орієнтацією на один із зазначених стилів.

Вартість велосипеда — друге важливе питання при виборі BMX. Зазвичай перший байк вибирають з бюджетної та середньобюджетної цінової ніші. Придбання високовартісного професійного велосипеда — стратегія нераціональна, тому що велика ймовірність того, що дуже скоро у велосипедиста виникне необхідність в зміні моделі, більш повно адаптованої під стиль катання що сподобався. Тому краще подивитися BMX велосипеди на https://www.ria.com/uk/c-sport/bmx-velosipedy/ в середній ціновій категорії.

Особливості вибору рами: сталеві, хром молібденові та комбіновані варіанти

Як і в будь-якому іншому велосипеді, рама — основний елемент, що визначає його їздові характеристики. Сучасні виробники BMX пропонують кілька варіантів:

  • Дешеві велосипеди комплектують рамою, виготовленої з Hi-Ten стали. Вона досить важка, через що освоювати більшість трюків з таким байком складно. При цьому сам метал не дуже стійкий до ударних навантажень, тому при агресивній експлуатації можливі дефекти та поломки велосипеда.
  • Для агресивного катання і виконання трюків краще відразу вибирати байк з рамою з хром молібденової стали. Це легкий і надміцний матеріал, активно використовується в авіаційній промисловості. Про те, що рама BMX виконана з такої сталі, зазвичай свідчить маркування Chromoly 4130.

Як бюджетну альтернативу можна розглядати варіант, в якому з хром молібденової стали виготовлені тільки 2 основні труби, а рульовий стакан, підсідельна трубка і пір’я зроблені з інших матеріалів. Такі моделі йдуть з маркуванням Chromoly 4130 Main Tubes.

До переваг якісної хром молібденової рами відносять:

  • високу міцність і жорсткість;
  • гасіння вібрацій і компенсування ударів;
  • відмінний накат;
  • довговічність і можливість зварювання.

Вибираючи раму бюджетної та середньобюджетної категорії, варто уважно вивчити характер зварювання. Ознаки якісного шва — рівні й акуратні лусочки однакового розміру без порожнин і отворів. Також в більш надійних байках пір’я приварюють ні до підсідельної труби, а до верхньої перекладини. Якщо є можливість, бажано віддавати перевагу саме таким моделям.

Як правильно вибрати BMX: втулки, каретка і система шатунів

Сучасні велосипеди пропонуються з двома типами втулок. Вони можуть бути на основі насипних і промислових підшипників. У випадку з BMX краще вибирати втулки на промислових підшипниках. Вони не потребують регулярного змащування, стійки до ударних навантажень і забезпечують кращий накат, на відміну від своїх насипних аналогів. Як елемент передавальної системи задньої втулки може використовуватися драйвер або тріскачка. Новачкам рекомендують віддати перевагу драйверам, як більш надійним варіантам.

На сучасному ринку представлені BMX-байки з каретками 4-х типів: стандарт Spanish, MID, USA та Euro. Найбільш оптимальним з точки зору ваги, розміру і надійності вважається MID-стандарт, його і рекомендують вибирати початківцям. У випадку з каретками працює той же принцип, що і з втулками: бажано зупинятися на варіантах з промисловими підшипниками.

Самими навантаженими технічними компонентами байка є шатуни — елементи, що передають зусилля від педалей на передню зірку. Розрізняють декілька різновидів шатунів: з одним, двома і трьома елементами системи. Одно елементні варіанти морально застарілі та ненадійні. Вони збільшують вагу велосипеда, пружинять при приземленні, часто ламаються і деформуються. Більш технологічними та надійними аналогами є двох і трьохелементні системи.

Ще один важливий елемент – обід, на який варто звернути увагу при покупці велосипеда. Якщо райдер обмежений в бюджеті, від одинарних варіантів краще відмовитися відразу. Подвійний обід прослужить набагато довше, забезпечить хороший накат і не завдасть клопоту при катанні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button