Відео

Як виглядає Земля без океанів: страшне, але захоплююче видовище

Океани покривають більшу частину Землі, в тому числі найдовший гірський хребет, найглибшу западину і природні древні «мости», по яким люди переходили з континенту на континент. Але що буде, якщо океани зникнуть?

Тема «Якою буде Земля, якщо всі океани висохнуть» звучить дуже цікаво, особливо якщо мова йде не про катастрофу, а про візуальний експеримент, в ході якого ми можемо побачити не просто Землю без океанів, а те, як вона змінюється при різній кількості води на поверхні. При цьому ви можете спостерігати за обсягами зникаючої води.

У міру того як океани поступово міліють, з’являються перші ділянки прихованої раніше землі: континентальні шельфи – підводні краї континентів. Початок відео загальмовано, через те, що обміління супроводжується оголенням великої кількості підводних ландшафтів.

Видно, що континентальні шельфи утворюють сухопутні “мости”, які використовувалися людьми при міграції з континенту на континент. Десятки тисяч років тому наші предки могли ходити з континентальної Європи до Великобританії, з Сибіру – на Аляску, а з Австралії потрапляти на сусідні острови.

Під час останнього льодовикового періоду, величезні обсяги води були «замкнуті» у вигляді льоду на полюсах планети. Саме тому раніше існували сухопутні мости. Кожен з них дозволяв людям мігрувати. А коли льодовиковий період закінчився, вода ізолювала людей один від одного.

У світі з обмілілими океанами, рівень яких упав з 2000 до 3000 метрів, з’являється також найдовший ланцюг гір на Землі. Це океанічні хребти, який простягається на 60 000 км через всю Земну кулю. Велика частина хребта (90%) сьогодні захована під водою.

Як тільки океани міліють на 6000 метрів, велика частина води на Землі зникає. Але потрібно майже ще 5000 метрів, щоб осушити дно повністю, включаючи Маріанську западину.

Анімація показує, що дно океану настільки ж мінливе і цікаве за своєю геології, як і континенти. Це оголюється не просто дно океану, а давня історія людства.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button