Главная / Всесвіт / Астрономи відкрили вкрай незвичайну планетну систему

Астрономи відкрили вкрай незвичайну планетну систему

Наукова команда, що складається майже повністю з поточних та колишніх співробітників Інституту Карнегі, США, відкрила вкрай незвичайну планетну систему, що складається з сонцеподібної зірки, карликової зірки і гігантської планети, «стиснутої» цими двома зірками.

42bcfdd8f3e174423b8fca663d99fe4d

Ця планета, вперше відкрита у 2011 р., обертається навколо зірки під назвою HD 7449. Маса цієї планети становить приблизно вісім мас Юпітера, а її орбіта є однією з найбільш ексцентричних орбіт планет, коли-небудь виявлених вченими. Такий великий ексцентриситет, або витягнутість, орбіти планети вказали астрономам на присутність ще одного великого небесного тіла в системі зірки HD 7449.

«Питання було в тому, планета це або зірка-карлик?», – пояснив головний автор нового дослідження Тімоті Родигас.
Для відповіді на це питання Родигас і його команда використовували набір оптичних інструментів Magellan adaptive optics (MagAO), щоб з його допомогою безпосередньо отримати зображення цього таємничого об’єкта. Інструмент MagAO, введений в експлуатацію в 2013 р., дозволяє астрономам робити знімки в екстремально високому розрішенні.

«У цей телескоп ми розгледіли наш об’єкт протягом декількох секунд, і він виявився зіркою-карликом», – додав Родигас.

Маса знову виявленої зірки становить лише 20 відсотків маси Сонця, а її орбіта пролягає поблизу від основної зірки системи, HD 7449A – так, що друга зірка виявляється на відстані лише 18.а.о. (астрономічних одиниць) від першої зірки. (Одна астрономічна одиниця відповідає відстані від Землі до Сонця.) Для порівняння, Нептун обертається навколо Сонця на відстані 30 а.о.

Команда продовжить спостерігати цю систему в найближчі роки, використовуючи як метод радіальних швидкостей (вимір «похитування» зірки при русі навколо неї планет), так і метод прямого одержання зображень. Дослідники сподіваються зрозуміти, яким чином сформувалася у Всесвіті така дивна система.

Дослідження вийшло в журналі Astrophysical Journal.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 

 
comments powered by HyperComments