Земля

2020 рік стане одним з найспекотніших за останні 170 років

Пандемія «затьмарила» катастрофічні природні явища в цьому році, вчені говорять, що часу на рішучі дії по боротьбі з глобальним потеплінням залишається все менше

За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), 2020 рік увійшов до трійки найбільш спекотних років за всю історію спостережень. Фахівці також відзначають, що минуле десятиліття (2011 – 2020 рр.) – найтепліше в історії спостережень.

Photo by Unsplash

Фахівці ВМО відзначають, що оцінка все ще може змінитися, як тільки будуть отримані дані за весь рік, але швидше за все, 2020 рік буде другим найспекотнішим за всю історію спостережень, поступаючись тільки 2016.

У своїй доповіді ВМО також повідомила, що останнє десятиліття було найспекотнішим за всю історію спостережень, починаючи з 1850 року. Шість найтепліших років пройшли після 2015 року.

Експерти вважають, що існує один шанс із п’яти, що до 2024 року глобальна температура підніметься на 1,5 ° C вище доіндустріального рівня. Відповідно до Паризького договору по клімату країни зобов’язуються не дати глобальному потеплінню підняти температуру вище цього порогу. Багато кліматологів припускають, що підвищення більш ніж на 2 ° С буде мати катастрофічні наслідки для багатьох регіонів.

В цьому році температура океану також досягла рекордних значень. Крижані шапки полюсів продовжують танути, підвищується світовий рівень моря, в багатьох регіонах були помічені екстремальні погодні явища у вигляді посух, повеней і лісових пожеж.

У 2020 році в арктичному Сибіру було на 5 ° C спекотніше, ніж зазвичай. Рекордні температурні показники були в Австралії, Карибському басейні та деяких частинах Близького Сходу.

Повені торкнулися мільйони людей по всьому світу, в той час, як посуха вразила Південну Америку і США, викликавши сильні пожежі.

ВМО зазначає, що всі ці страшні катаклізми проходили на тлі пандемії коронавірусу, яка ускладнила як евакуацію, так і зусилля з надання надзвичайної допомоги. У доповіді говориться, що понад 50 мільйонів людей двічі постраждали в цьому році: спочатку від пов’язаних з кліматом лих, таких як повені та посухи, а потім від пандемії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button