Земля

Світовий океан сприяє глобальному потеплінню

Океани, окислювані внаслідок спалювання людиною викопних видів палива, можуть підсилити процес глобального потепління шляхом скорочення вироблення газу, який захищає нашу планету від сонячної радіації.
Результати відповідного дослідження опубліковані у виданні Nature Climate Change.

У дослідженні розповідається, що викиди вуглекислого газу через людську діяльність неминуче ведуть до глобального потепління, як і до створення парникового ефекту. Також це позначається на Світовому океані: зменшується рівень pH – вода окислюється, а обсяги диметилсульфіду (CH3SCH3), летючого з’єднання сірки, що виділяється планктоном, знижуються. Діметилсульфід, що надходить з солоної води в атмосферу, відбиває сонячну радіацію і тим самим знижує температуру поверхні Землі.

Вчені публічно заявляють, що потенційний вплив змін у глобальному круговороті сірки внаслідок окислення океану на клімат Землі визначено вперше. «Ми пропонуємо враховувати можливий механізм впливу окислення океану на клімат у складанні майбутніх кліматичних моделей», повідомили вони.

Експерти також кажуть, що окислення може мати негативний вплив на біологію океану і надалі спровокувати зменшення вироблення захисного газу. Вчені з Токійського університету кажуть, що, за їхніми прогнозами, в цьому столітті катастрофічні повені збільшаться більш ніж у десять разів.

Натхнення: innovanews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button