Поради

4 обов’язкові вимоги до суддівської форми у футболі

За правилами ФІФА, футбольні арбітри обов’язково одягають чорні шорти, шкарпетки та бутси. А ось колір футболки може бути чорним, червоним, жовтим, зеленим або синім. Загалом, екіпіровка рефері має відрізнятися від форми гравців обох команд на полі, щоб уникнути плутанини.

 Про ці та інші вимоги до суддівського вбрання нам розповіли консультанти інтернет-магазину Sport Hunter. 

Але для початку розглянемо, хто такий суддя та які його повноваження у грі.

Права та обов’язків арбітра футбольного матчу

Головний суддя слідкує за перебігом гри та дотриманням правил на майданчику. Він пересувається полем всі 90 хвилин разом з двадцятьма футболістами. 

Функції рефері:

  • перервати, зупинити чи припинити футбольний матч;
  • винести гравцю, який порушує правила, усне попередження;
  • накласти на гравця санкції за умисне порушення правил (показати жовту або червону картку);
  • зараховувати чи не зараховувати гол.

Для якісного виконання функції, суддеві потрібна зручна форма. Й за правилами гри, одяг має відповідати наступним вимогам.

Де купити суддівський одяг

Як і всю ігрову форму спортсменів, екіпіровку для арбітрів випускають відомі бренди Joma та Kelme. Експерти радять остерігатися підробок та купувати брендовий одяг лише в авторизованих дилерських мережах, зокрема, у Sport Hunter за цим посиланням.

Синтетичні тканини

Як і форма гравців, що бігають полем, суддівська амуніція має бути виготовлена з синтетичних тканин. Під час інтенсивних фізичних навантажень саме ця тканина забезпечує максимальний комфорт та захищає тіло від перегрівання. Поліестер не вбирає вологу (піт), а виводить її назовні, тому одяг швидко висихає й не прилипає до тіла.

Суддівське екіпірування має відповідати погоді та клімату. У холодну пору року доцільно використовувати утеплений варіант форми. Судді одягають спеціальну термобілизну під спід або теплий джемпер.

Кишені на одязі

За правилами гри, арбітр носить з собою багато суддівського приладдя: штрафні картки, олівець, балончик з фарбою для позначення штрафних ліній. Важливо, щоб ці допоміжні предмети не заважали бігу та не випадали з кишень під час гри.

Яскравий дизайн

Ось ми й дісталися вимог щодо кольорового забарвлення суддівської форми. Як ви вже знаєте, яскраві неонові відтінки кольору допускаються лише для футболки, низ залишається чорним. Для кращої видимості футболка може бути декорована кольоровими вставками.

Помічники арбітра

За перебігом гри із-за бічних ліній спостерігають помічники арбітра – лайнсмени. Бажано, аби їхня форма відповідала формі рефері за кольором. Наприклад, якщо головний арбітр у жовтій футболці з чорними лініями, помічникам варто одягнути такі самі футболки, або чорні кофти з жовтими вставками.

Як бачимо, форма дозволяє чітко визначити футбольного суддю та відрізнити серед основних гравців на полі, допомагає арбітрові якісно судити гру. Тому для проведення масових спортивних заходів (тренувань, змагань) купити суддівське екіпірування не бажано, а необхідно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments