Поради

4 ознаки, що вашому організму не вистачає цинку

Цинк має додаткову назву — «мінерал краси». Він змушує правильно працювати близько 300 різних ферментів, які далі синтезують білок та допомагають у виробленні гормонів. Це все впливає на якість волосся, нігтів, самопочуття, лібідо, роботу імунної системи. Тож цинк в організмі людини залучено одразу в сотнях біохімічних процесів. Знайти його в пігулках можна на сайті МІС Аптека 9-1-1.

Волосся сиплеться більше звичного

Частіше за все волосся випадає під час постійних хвороб та застуди. Це перша ознака того, що вам не вистачає цинку. Головними задачами мінералу в цьому випадку є:

  • реплікація клітин — розподіл їх на декілька окремих частин;
  • поглинання білка для покращення роботи клітини;
  • надання блиску волоссю та підвищення його густоти.

Тож нестача цинку в першу чергу впливає на якість волосся. Це помітна реакція організму, на яку ви маєте одразу відреагувати.

Нігті стають ламкими з білими плямами

Тканини та окремі клітини в нігтях теж проводять більшість процесів за участю цинку. Коли його не вистачає, на пластині нігтів з’являються білі плями, сама вона стає тонкішою та більше ламається. Це також можна віднести до перших сигналів про дефіцит мінералу. І навпаки — поліпшення ситуації з нігтями сигналізує про збалансування цинку. 

Зуби втрачають білизну

Цинк міститься у зубному нальоті, емалі та слині. Коли його стає менше, це одразу видно по стану ротової порожнини. Серед загальних ознак:

  • неприємний запах;
  • білий наліт на язику;
  • зміна смаку та відчуття їжі.

Дефіцит мінералу впливає на стан зубів, які втрачають природну білизну. На них також можуть з’являтися білі плями, що впливає на міцність зуба.

Шкіра в’яла з прищами та плямами

Нестача цинку впливає на стан шкіри. Епідерміс втрачає сяйво, замінюючи його блідим та тьмяним кольором. Також з’являється більше плям та прищів на обличчі. Згідно з дослідженням турецьких дерматологів, 54% людей з виразками та прищами мають низький рівень цинку в крові. Піднявши мінерал до норми, можна покращити зовнішній вигляд шкіри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button