Земля

У цього динозавра були шипи навколо очей. Виявилося, що він був предком тиранозавра (фото)

Дослідники з Музею динозаврів Безплідних земель опублікували опис нового виду викопного тиранозавра – Daspletosaurus wilsoni. Унікальне розташування шипастих рогів, що оточують очі хижака, пов’язує тиранозавра рекс і древніх дасплетозаврів.

Останки Daspletosaurus wilsoni були виявлені при проведенні розкопок в породах, що займають проміжне положення між тиранозавром рексом і древніми представниками тиранозаврид. Дослідники вважають, що цей вид мешкав на території сучасного США близько 76 млн років тому.

Викопні щелепи та реконструйований вигляд кісток Daspletosaurus wilsoni. Зображення: Elas Warshaw, Denver Fowler, Dickinson Museum Center

Новий вид демонструє поєднання рис, виявлених у більш примітивних тиранозавридів зі старих порід, таких як виступаючий набір рогів навколо ока. Одночасно у нього можна знайти риси, характерні для більш пізніх представників цієї групи (включаючи тиранозавра рекс). Це, наприклад, форма очниці і розширені повітряні кишені в черепі.

Останки тиранозаврид — сімейства динозаврів, в яке входить тиранозавр рекс — були знайдені у великій кількості на території Північній Америці та Азії. Однак, багато деталей еволюції цих тварин залишаються неясними, кажуть автори дослідження. З 1990-х років вчені ведуть суперечки про те чи є дасплетозаври, великі тиранозавриди, знайдені в деяких штатах США, предками рекса.

Реконструйований вигляд Daspletosaurus wilsoni. Зображення: Andrey Atuchin & Badlands Dinosaur Museum

У пізньому крейдяному періоді на території Північної Америки багато сімейств динозаврів були представлені декількома близькоспорідненими видами. Раніше вважалося, що вони існували одночасно. Але нові відкриття ставлять цю гіпотезу під сумнів, для багатьох видів динозаврів вже була доведена лінійна, а не розгалужена еволюція, відзначають вчені. Це означає, що нові види змінювали один одного, а не існували пліч-о-пліч. Результати цієї роботи підтверджують лінійний характер еволюції і для рекса.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button