Поради

5 цікавих археологічних знахідок речей, що використовуємо зараз

Важко уявити, але багато предметів з повсякденного життя сучасної людини існували вже сотні, а то й тисячі років тому. До вашої уваги огляд найдавніших екземплярів звичних нам речей, що збереглися до наших днів. Однак, цілком ймовірно, що деякі з перерахованих предметів могли з’явитися набагато раніше названих датувань.

Сонцезахисні окуляри

Мало хто знає, що перші сонцезахисні окуляри можна назвати сніговими. Тому що придумали їх не на півдні, а на Крайній Півночі. Місцеві жителі робили їх з кори дерева або кістки. За формою вони нагадували сучасні, хіба що скел не було: замість них – вузькі прорізи для очей. Кажуть, що перші з таких окулярів датовані XIII-XVII століттями. Логічно – сонце, відбиваючись від снігу, може бути дуже небезпечно. Відомо також, що імператор Нерон (а це майже 2000 років тому), любив споглядати гладіаторські бої, дивився на арену через «смарагдові дзеркала», які захищали очі тирана від палючого південного сонця.

Шкіряне взуття

В одній з печер Вірменії було виявлено найдавніше в світі шкіряне взуття. Кілька шарів овечого гною і трави, під якими була зроблена знахідка, виконали роль консерванту. Взуття добре збереглось, пролежавши в сухий і прохолодній печері близько 5,5 тисяч років. Дивно, наскільки сильно древній мокасин нагадує деякі моделі сучасного взуття!

Рюкзак

У 1992 році в Альпах було знайдено тіло доісторичної людини, яка перебувала в льодовиках близько 5000 років. На його спині дослідники виявили не що інше, як шкіряний рюкзак на U-образній рамі з двох брусів дерева, з’єднаних між собою двома сосновими дошками. Якщо порівняти річ з сучасними модними рюкзаками, наприклад, на сайті lapabags.com, то можна знайти чимало подібного. Це найстаріший рюкзак, що зберігся до наших часів і дозволив стверджувати: рюкзак – улюблений аксесуар людства з часів первісності!

Штани

На території стародавнього некрополя в Західному Китаї археологи виявили найстаріші штани в світі. Вони зіткані з вовняної тканини і прикрашені складним орнаментом. Ймовірно, штани належали комусь із азіатських кочівників, що жили приблизно 3400 років тому. На думку вчених, ця знахідка підтверджує, що саме кочівники першими придумали штани для зручної їзди на конях.

Бюстгальтер

Перший знайдений бюстгальтер носили на території Австрії в період між 1390 і 1485 роками. Хоча це найстаріший зі збережених бюстгальтерів, в літописах зустрічаються і більш ранні описи “мішечків для грудей”. За 500 років найоригінальніші сучасні бюстгальтери далеко пішли від свого прабатька, але перша модель теж може цілком зійти за вінтажну ретро-класику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button