Земля

Гіпотетична ядерна зима знищить життя не тільки на суші, але і в морях

Настання ядерної зими знищить життя не тільки на суші, але і в Світовому океані. До такого висновку прийшли вчені з Ратгерсовського університету.

Сьогодні в світі існують дев’ять ядерних держав. Частина з низ підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї 1968 року — Росія, США, Франція, Великобританія і Китай. Ще чотири країни придбали ядерну зброю в обхід всіх обмежень — Індія, Пакистан, КНДР і Ізраїль. Ці країни, вважають вчені, мають близько 15 тис. боєголовок ядерної зброї — цього обсягу вистачить, щоб знищити Землю кілька десятків разів.

Вчені вважають, що в результаті гіпотетичної ядерної війни на Землі почнеться ядерна зима, коли настане різке похолодання на кілька десятків десятиліть з-за величезної кількості пилу і сажі, викинутого в атмосферу. При цьому головною загрозою для людства будуть не самі ядерні вибухи, а саме їх екологічні та кліматичні наслідки.

Як правило, вчені моделювали наслідки ядерної зими тільки для мешканців суші, не поширюючи дослідження на Світовий океан. При цьому значна частина сажі та пилу, викинутої в атмосферу під час ядерної війни, повинна потрапити і розчинитися в товщі Світового океану.

«Ми давно знали, що сухопутні рослини будуть особливо схильні до дії кліматичних наслідків ядерної війни. З цієї причини багато колег почали замислюватися про те, чи зможуть люди, які вижили, добувати їжу в море. Наше дослідження — перша спроба дати відповідь на це питання», — стверджує професор Ратгерсовського університету в Нью-Джерсі Алан Боязкий.

Поглинання пилу та сажі, а також різке зниження температури води, змінить солоність і кислотність Світового океану. Це, в свою чергу, знищить практично всіх молюсків, коралових поліпів, а також багатьох різновидів планктону, чиї панцирі складаються з різних біомінералів на базі карбонату кальцію.

Вчені відзначають, що вода в океані стане такою, що нові запаси карбонату кальцію формуватися вже не зможуть, а існуючі відкладення почнуть поступово розчинятися у воді. Тому, коли вимре життя на суші, люди не зможуть харчуватися з океанів.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть