Поради

5 корисних порад для інтер’єру дитячої спальні

Дитяча кімната – це досить багатофункціональний простір. Одночасно він відіграє роль спальні, кабінету, ігрової кімнати, вітальні, а іноді і їдальні для дитини. Тому, найголовніше в створенні інтер’єру для цієї частини будинку – це зробити так, щоб дитині було в ній комфортно, чим би вона не хотіла там зайнятися.

Спальня, в першу чергу, має бути в гармонії з внутрішнім світом дитини, її бажаннями, інтересами, фантазіями і не вступати в дисонанс з її особистим «я». Створюючи інтер’єр кімнати, потрібно орієнтуватися не на власні відчуття, мріючи зробити так, як би дорослому хотілося свого часу, а на те, як бачить це дитина.

дитяче ліжко

Порада 1. Кольорові рішення

Дитяча кімната одразу ж асоціюється з яскравими фарбами, відтінками рожевого або блакитного. Вибираючи колір для спальні і орієнтуючись на бажання дитини, потрібно пам’ятати, що занадто яскраві кольори будуть негативно впливати на психічне здоров’я малюка, його сон і викликатимуть у зайву агресію.

Поки дитина зовсім маленька, варто вибрати нейтральну, пастельну колірну гамму для кімнати. Але якщо дитина, будучи вже досить дорослою, заявляє, що їй подобається рожевий, то варто зробити вибір на користь благородних пудрових, або ніжно-рожевих відтінків. Це стосується і дитячого ліжка.

дитяче ліжко

Порада 2. Психологічний комфорт

Як зазначають автори Soloha.ua, дитині повинно бути затишно на своїй території:

  • вона має хотіти вчитися, займатися і грати у своїй кімнаті;
  • приміщення повинне сприяти розвитку її талантів;
  • маленький власник має почувати себе захищено.

За відсутності відчуття комфорту в спальні, дитина не захоче довго в ній знаходитись, або ж, в неї може погіршитись настрій і самопочуття.

дитяче ліжко

Порада 3. Зручне дитяче ліжко

Меблі, з одного боку, повинні створювати затишок, а з іншого – бути ергономічними і не захаращувати простір. Так, прекрасним рішенням стануть двоярусні дитячі ліжка, в яких нагорі розташовується спальне місце, а знизу – робоча зона. Подібне рішення залишає місце ще й для ігор.

Не менш практичними виявляються і дитячі ліжка з вбудованою, на першому поверсі, системою зберігання, що складається з декількох відділень. Для невеликих просторів підійде варіант з ліжком, яке можна зовсім прибрати вдень, і дістати, коли потрібно буде відпочити.

дитяче ліжко

Порада 4. Робоча зона

Так звана робоча або навчальна зона, теж повинна налаштовувати на потрібний лад, не викликаючи неприязні або небажання виконувати домашню роботу, читати, писати і т.д. Дитина повинна з радістю влаштовуватися за своїм улюбленим робочим столом, оснащеним масою корисних деталей – висувними шухлядками, коробками для зберігання, книжковими полицями, підставками для канцелярських предметів і книг.

Цікаве рішення – довгий кутовий стіл-підвіконня уздовж вікна. Такий стіл забезпечить великий доступ до денного світла під час занять і збереже простір за рахунок своєї «повітряної» металевої конструкції, на якій розміщується стільниця.

дитяче ліжко

Порада 5. Системи зберігання та ігрова зона

Шафи і стелажі для зберігання іграшок, одягу і супутніх речей не повинні займати багато місця, краще вибирати ергономічні конструкції, в яких грамотно використовується кожен куточок, кожне відділення і можна з легкістю знайти і дістати те, що потрібно в даний момент.

дитяче ліжко

Що ж стосується ігрової зони, то це, мабуть, найголовніша і найцікавіша частина кімнати для дитини. Приємне підлогове покриття, іграшкові столики для чаювання або залізниці, цікаві та практичні короби для зберігання іграшок – це, напевно, найголовніше, що має наповнити кімнату малюка, при чому, вибір в цьому питанні теж варто довірити йому, ну або узгодити його разом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button