Всесвіт

Астрономи почали вивчати шторми на Юпітері

Астрономи почали вивчати шторми на Юпітері. Вони мінімум в п’ять разів могутніші, від схожих природних явищ на Землі.

Шторми на Юпітері викликають одні з найпотужніших вітрів, які можна спостерігати в будь-якій точці Сонячної системи. Нові дані обсерваторії «Джеміні» на Гаваях, космічного телескопа «Хаббл» і космічного корабля «Джуно» дозволили вивчити їх докладніше.

Вчені відзначають, що шторми на Юпітері можуть досягати 65 км у висоту — в середньому це в п’ять разів більше, ніж схожі природні явища на Землі. Блискавки від цих штормів в три рази потужніші, ніж на Землі. При цьому блискавка на Юпітері виробляє як видиме світло, так і радіохвилі.

Астрономы начали изучать штормы на Юпитере

Нові дані дослідники отримують раз на 53 дні — в цей момент космічний корабель «Юнона», що знаходиться на орбіті Юпітера, опускається низько над планетою. На цих висотах можна дослідити види радіосигналів, що генеруються штормами на Юпітері.

Наприклад, спостереження трьох обсерваторій дозволяють припустити, що спалахи блискавок на Юпітері є результатом взаємодії між трьома типами хмар. Це глибокі хмари, які складаються з води, хмари, що утворюються в результаті підйому повітря і хмари, що утворюються в результаті того, що сухе повітря потрапляє в глибину атмосфери.

«Найбільша концентрація блискавки, яку зафіксував «Джуно», була викликана вихровою бурею. На фотографіях можна спостерігати відразу кілька типів хмар», — відзначають дослідники.


Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»