Фото

Астрономи «розфарбували» старі фото поверхні супутника Юпітера

Космічний апарат NASA Galileo провів вісім років поруч з Юпітером. Під час одного з таких польотів навколо «Місяця» Юпітера — Європи — апарат зробив детальні чорно-білі знімки потрісканої поверхні супутника. Тепер вчені знову вернулися до цих зображень, щоб підготуватися до майбутніх місій на незвідані території.

NASA/JPL-Caltech/SETI Institute

Europa Clipper — це нова місія NASA, яка повинна стартувати в 2023/2025 році і здійснити 45 прольотів над супутником Юпітера. Протягом цього часу апарат буде вивчати атмосферу, крижану поверхню, гіпотетичний підповерхневий океан і внутрішнє магнітне поле Європи.

Щоб підготуватися до нової місії, вчені намагаються вичавити всю можливу інформацію з даних Galileo. Під час польоту в 1998 році апарату вдалося зробити знімки, які показали особливості поверхні завширшки 460 метрів.

Такі масштаби дуже важливі, тому, що виявилося, що на поверхні Європи відбувається дуже багато подій. По-перше, супутник на диво молодий, йому всього 40 — 90 мільйонів років, і це одна із «наймолодших» поверхонь у всій Сонячній системі. (Місяцю, як і Землі, близько 4,6 мільярда років.)

Також цікаво, що лід Європи дуже активний. Поверхня пересічена широкими смугами в місцях утворення льоду. Виглядає це все настільки вражаюче, що вчені назвали це місце «рельєфний хаос». Фахівці вважають, що в цих областях брили льоду мігрували, «плавали», а потім потрапляли в пастку і обростали новими льодами навколо.

Однак кадри Galileo були чорно-білими. А для майбутньої місії вченим дуже важливі кольорові фотографії, оскільки вони можуть розповісти ще одну важливу деталь про крижану історію супутника. Відмінності в кольорі відображають хімічний склад: білі або сині області мають вищі рівні чистого водяного льоду, в той час як червоніші містять інші з’єднання, такі як солі, що потенційно виникли в океані Європи. Завдяки поєднанню старих фотографій з високою роздільною здатністю, і кольорових кадрів з маленьким дозволом, вчені змогли отримати зображення, які допоможуть правильно спланувати нову місію до Європи.

NASA/JPL-Caltech/SETI Institute Поверхня супутника Європа

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть