Всесвіт

Астрономи вперше спостерігали радіаційний пояс за межами Сонячної системи

Сила і форма магнітного поля можуть бути важливим фактором у визначенні населеності планети, як атмосфера і клімат. На Землі воно захищає життя від сонячного вітру.

Астрономи вперше описали радіаційний пояс за межами Сонячної системи. Вони використовували скоординовану групу з 39 радіотарілок від Гаваїв до Німеччини для отримання зображень з високою роздільною здатністю. Зображення постійного інтенсивного радіовипромінювання ультрахолодного карлика LSR J1835 + 3259 показують присутність хмари високоенергетичних електронів. Вони захоплені потужним магнітним полем об’єкта і утворюють двопелюсткову структуру, аналогічну радіозображенням радіаційних поясів Юпітера.

Радіаційний пояс — область магнітосфер планет, в якій накопичуються і утримуються високоенергійні заряджені частинки, які проникли в магнітосферу.

Сильні магнітні поля утворюють «магнітний міхур» навколо планети — магнітосферу. Вона захоплює і прискорює частинки майже до швидкості світла. У всіх планет в Сонячній системі з магнітними полями, включаючи Землю, а також Юпітер і інші планети-гіганти, є радіаційні пояси, що складаються з цих високоенергетичних заряджених частинок, захоплених магнітним полем планети.

Радіаційні пояси Землі, відомі як пояса Ван Аллена, являють собою великі пончикоподібні зони високоенергетичних частинок, захоплених магнітним полем сонячного вітру. Більшість частинок в поясах Юпітера утворилися з вулканів на його супутнику Іо. Якщо зіставити радіаційні пояси газового гіганта і LSR J1835 + 3259, то у ультрахолодного карлика вони були б в 10 млн разів яскравіше.

Пояс електронного випромінювання і полярне сяйво ультрахолодного карлика. Автори і права: Мелоді Као, Емі Міодушевскі

Надхолодний карлик знаходиться на кордоні між маломасивними зірками і масивними коричневими карликами. «Хоча формування зірок і планет може бути різним, фізика всередині іноді схожа», — пишуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button