Всесвіт

Вивчено ізотопний склад води з Марса: це допоможе зрозуміти, чому планета майже суха

Астрономи визначили ізотопний склад води в атмосфері Марса, щоб зрозуміти, чому з планети випарувалися великі водойми.

Палеонтологи під керівництвом Хуана Альдо з Оксфордського університету протягом одного марсіанського року, це приблизно 687 земних днів, спостерігали за зміною концентрації парів звичайної і важкої води в різних шарах атмосфери планети.

Далі автори визначили, як коливалися частки дейтерію і водню в атмосфері в різні сезони, а також з’ясували, коли молекули води потрапляли в ті регіони атмосфери, звідки вони могли потрапити в космос.

“Наші дані показують, що найчастіше і молекули звичайної і важкої води руйнуються в атмосфері Марса і випаровуються в космос в той момент, коли планета максимально зближується з Сонцем. Коли ж Марс максимально віддалений від світила, цього не відбувається”, – говорять вчені.

Це було пов’язано з тим, що пари води можуть зникнути з атмосфери Марса, тільки якщо вони піднімуться на досить велику відстань, близько 40-60 км від поверхні планети, де їх розкладуть промені світла.

Якщо молекули води розпадаються на невеликій висоті, то їх залишки встигають з’єднатися з іншими речовинами раніше, ніж вони досягнуть межі космосу.

Автори продовжують дослідження і сподіваються відновити вигляд Марса до того, як з нього пропала велика частина води.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button