Авто

Автомобільні технології, які перевернуть світ

Гібриди? Лазерні фари? Електронна педаль газу? Все це вже давнє і нудне. Ось чим автомобілі почнуть дивувати нас завтра.

Альтернативні двигуни

І мова не про електромобілі або паливні елементи. Повітря, вірніше стиснене повітря – ось, можливо, головне паливо майбутнього. Peugeot і Citroen вже представили діючий прототип повітряного гібрида. Honda Air Concept (на знімку) демонструє варіант моделі, яка пересувається виключно за рахунок стисненого повітря. Правда, запас ходу поки обмежений 150 км. Але в повітряну дуель вплутується все більше автовиробників, серед них Cadillac, чий концепт Aera обіцяє запас ходу в 1500 км. Цього треба дочекатися!

f-01oto_cikavosti_04.10.2014-013_resized

Пластик. Пластик скрізь

І не тільки в салоні, і не тільки на місці дерев’яних панелей. В майбутньому пластик у всіх проявах – від ABS до карбону – стане головним компонентом конструкції автомобілів. Кузовні панелі, силові елементи шасі, пружини підвіски і взагалі все, що тільки можна, буде пластиковим. Напевно, професія бляхаря через 20-30 років стане анахронізмом …

Читайте також: Студентка зробила зі шкірки банана біопластик

foto_cikavosti_04.10.2014-013-01_resized

Зовнішні подушки безпеки

Перший експеримент вийшов невдало. Перший в світі ейрбег для пішоходів, що з’явився на Volvo V40, благополучно прибрали зі списку оснащення. Його ефективність виявилася не дуже високою. Але все одно, найважливіше, звичайно, попереду. Багато компаній, що займаються випуском комплектуючих, такі, наприклад, як TRW, обіцяють до 2020-го вкутати ейрбегами майже весь автомобіль. Щоб невдачливі пішоходи відскакували від машин, як м’ячики від тенісної ракетки. А допоки, якщо з вами трапилася якась халепа, http://www.evakuatorauto.com/ допоможе відвезти ваш автомобіль по місцю призначення.

Цей прототип двомісного автомобіля володіє, по суті, двома кнопками: автономного початку і завершення шляху. Автомобіль здійснює повороти і реагує на транспорт і пішоходів, будучи веденим комп’ютерною програмою, яка прогнозує дію сторонніх об’єктів; датчики, радар і камери в режимі реального часу зчитують дані про дію інших об’єктів.

06-11-14-foto-cikavosti550x672-2

Маршрут можна встановити, вибравши пункт призначення на карті або використовуючи голосові команди. Автомобіль буде працювати на електриці і зможе проїжджати до 160 кілометрів на одному заряді.

Передня частина автомобіля виконана з більш м’якого пінистого матеріалу, ніж традиційні бампери; гнучкішим буде і лобове скло – все для безпеки пішоходів. Швидкість автомобіля в даному прототипі обмежена 40 кілометрами на годину, а можливості для самоврядування визначені спеціальною дорожньою картою Google.

Читайте також: ФБР назвав ініціативу Google «смертельною зброєю»

Зрештою транспорт, звичайно, буде швидшим і зможе використовувати додаткові картографічні сервіси Google. Поєднання радара, лазерів і камер на верхній частині автомобіля дають йому 360-градусний «огляд», а датчики, пов’язані з програмним забезпеченням, зможуть бачити і ідентифікувати людей, машини, дорожні знаки, розмітку і світлофори.

foto_cikavosti_04.10.2014-013-02_resized

Шини без повітря

Це вже на підході. Століття пневматики майже закінчене. Майбутнє – за пластиковими – знову ж! – шинами, які не бояться проколів, важать менше, коштують дешевше, а служать довше. Цікаво, скільки шинних гігантів піде по світу?

foto_cikavosti_04.10.2014-013-03_resized

ДВЗ нової хвилі

Ті, хто передрікає бензиновим і дизельним моторам швидкий кінець, здорово помиляються. Потенціал ДВЗ ще вельми великий, а нафти на планеті поки в достатку. Але, зрозуміло, двигуни внутрішнього згоряння продовжать еволюціонувати. В який бік? Зменшення ваги – ви не повірите, але й тут не обійдеться без пластика – це раз. Відрізання зайвого – як вам мотор без розподільчих валів ?! – це два. Використання сильних сторін різних типів ДВЗ – це три. Як тут не згадати знаменитий “мерседесовский” Diesotto, бензиновий двигун, в якому суміш запалюється від стиснення, як в дизелі. Результат – божевільна потужностна віддача при мінімальному обсязі і суперекономічності.

Читайте також: Створено двигун, який спростовує закони фізики

foto_cikavosti_04.10.2014-013-04_resized

Модульне конструювання

Навіщо купувати багато машин, коли можна купити одне шасі, а потім брати в оренду підходящі кузова та силові агрегати? Технологія, про яку мріяли ще на початку 20 століття і яка знайшла втілення у знаменитому концепт-каре GM Autonomy, вже не за горами.

foto_cikavosti_04.10.2014-013-05_resized

Акумулятори нового покоління

Без прориву в цій галузі у електромобілів немає майбутнього. Але зрушення, на щастя, є. Перший, перехідний етап – літієві батарейки з системою охолодження, другий, і вже більш кардинальний, – графенові батареї, які заряджаються за півхвилини і значно перевершують літій по частині ємності.

foto_cikavosti_04.10.2014-013-06_resized

Самопаркуюючі автомобілі

Вони вже близькі до цього. Система автоматичного (вірніше, напівавтоматичного) паркування, коли водієві потрібно тільки натиснути на кнопочку і вчасно загальмувати, з’явилася навіть на новій “Корсі”. Але набагато крутіше, погодьтеся, коли запаркувать (як і випарковать) свою машину можна буде після натискання кнопки на смартфоні, сидячи в офісі. “Слухай, автомобіль, ти потрібен мені біля під’їзду через три хвилини. Пішов!”

foto_cikavosti_04.10.2014-013-07_resized

Самоочищаюча і самозавідновлююча емаль

Nissan вже давно експериментує з антивандальною фарбою. Кросовер Murano навіть забарвлюють емаллю, яка самостійно затягує зовсім дрібні подряпини. Далі буде більше, тобто крутіше. І років через 20 ніхто вже не зможе поскаржитися, що у нього “на крилі цвяхом надряпано непристойне слово”.

foto_cikavosti_04.10.2014-013-08_resized

Автомобілі, які не потрапляють в аварії

Volvo обіцяла побудувати таку машину до 2020-го. Звучить надто амбіційно або навіть нереально? Справа ваша, вважайте, як хочете. Але врахуйте – на полігоні AstraZero щосили йде тестова програма, а в Volvo не звикли смітити словами в усьому, що так чи інакше стосується безпеки. До 2020-го залишилося не так вже довго. Доживемо – побачимо.

foto_cikavosti_04.10.2014-013-09_resized

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button