Поради

Безмасляні стоматологічні компресори

Особливості приладу в стоматології

Стоматологічний безмасляний компресор – прилад, що забезпечує стабільну подачу стисненого повітря для працездатності стоматологічного інструменту. Беззаперечною перевагою цього різновиду обладнання є здатність працювати без масла. Такий варіант дозволяє клініці солідно зекономити, адже у неї немає потреби регулярно закупляти і заправляти паливо.

Один стоматологічний компресор здатний ефективно живити велику кількість приладів: пістолети, слиновідсоси, дезінфектори, турбіни тощо. Повітря стає набагато чистішим, адже у ньому не буде частинок переробленого масла, які могли б завдати шкоду людині та пацієнтам. Безмасляні агрегати поступово витісняють масляні аналоги, які виявились неекологічними.

Технічні характеристики компресорів

На стоматологічному ринку немає дефіциту компресорів. Кожен виробник створив свою модель та намагається завоювати клієнтів. Щоб облегшити вибір, рекомендуємо звертати увагу на наступні показники:

  • рівень шуму, що утворюється при роботі приладу;
  • час безперебійної роботи компресора;
  • рівень потужності та робочого тиску;
  • витрати на щорічне обслуговування – необхідність заміни та ремонту компонентів;
  • зносостійкість – здатність витримувати температурні перепади, механічні пошкодження.

Перевагу слід віддавати компактним приладам, які можна встановити у кабінеті та не зайняти багато місця. Зверніть увагу на якість повітря, що подається на виході. У ньому не має бути сторонніх домішок та запахів.

Обслуговування стоматологічних компресорів

Безмасляні стоматологічні компресори потребують мінімального обслуговування. В них не потрібно постійно доливати паливо, варто лише раз на рік змінювати фільтри, які забиваються. Однак для більш тривалого використання приладу без несправностей, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  1. не допускайте потрапляння у внутрішні конструкції рідини;
  2. регулярно очищуйте внутрішні та зовнішні компоненти компресора від бруду, пилу, інших засмічень;
  3. перед включенням приладу відрегулюйте параметри тиску;
  4. при перегріві обладнання якомога швидше відключіть його та дайте трохи «відпочити».

Сучасні безмасляні компресори від надійних виробників при роботі утворюють мінімальний рівень шуму та вібрацій. Тому стоматолог може спокійно зосередитись на своїй роботі, та й пацієнт не відчуває дискомфорту через постійне гудіння. Виробниками кращого обладнання цього типу вважаються компанії Siger, Granum, Ekom, Cattani та інші, хоча на ринку регулярно з’являються новинки, за якими варто слідкувати.

Джерело: meddent.com.ua.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button