Відео

Безпілотні автомобілі створять на дорогах хаос

Автономний транспорт кардинально змінить життя людей і принесе різні переваги будь-якому місту — в цьому немає ніяких сумнівів. Тільки уявіть: таксі завжди приходить вчасно і коштує в рази дешевше, на дорогах майже не трапляються аварії, а повітря  очищене від вихлопних газів. Вимальовується дуже позитивна картина, однак дослідження Каліфорнійського університету в Санта-Крузі дає вкрай неприємний прогноз — можливо, автономні електрокари стануть причиною хаосу на дорогах і пробок.

Вважається, що корінь проблеми буде полягати в небажанні власників сервісів таксі платити за паркування. Замість того, щоб чекати нового замовлення на платній стоянці, в цілях економії автомобілі зможуть даремно роз’їжджати по околицях. Велика кількість постійно рухомих автономних таксі набагато ущільнить дорожній трафік, що призведе до утворення довгих пробок.

Можлива ситуація була докладно розглянута у дослідженні «Проблема паркування автономних транспортних засобів», проведеному планувальником перевезень Адамом Міллардом-Боллом. У своїй роботі він пояснив, що власникам сервісів таксі буде вигідніше заплатити 50 центів годинну роботу електричного транспорту, ніж платити в кілька разів більшу суму за перебування автомобіля на платній парковці.

Автономні таксі не тільки зможуть уникати плати за паркування даремно роз’їжджаючи по дорогах в очікуванні клієнтів, але і отримають стимул шукати і створювати пробки, щоб мінімізувати витрати своїх власників.

Конкретної ідеї щодо запобігання можливому хаосу на дорогах поки немає. Можливо, владі доведеться переглянути ціни на парковку або задіяти технологію, яка відслідковує електрокари, що роз’їжджають по дорогах безцільно.

Кнопка «Наверх»
Закрыть