Наука

Біологи вперше спостерігали, як працюють макрофаги в лімфатичних вузлах (відео)

Дослідники вивчили, як працюють імунні клітини, що забезпечують «утилізацію сміття» лімфатичної системи.

Біологи Інституту медичних досліджень Гарвана в Австралії використовували генетично модифікованих мишей для спостереження за формуванням та поведінкою макрофагів у реальному часі в зародкових центрах лімфатичної системи. Дослідження пояснює причини виникнення аутоімунних захворювань, таких як вовчак.

Для свого експерименту дослідники створили генетично відредагованих мишей, макрофаги яких були позначені червоним флуоресцентним білком. Вчені спостерігали за активністю цих імунних клітин у режимі реального часу за допомогою двофотонного лазерного мікроскопа.

Спостереження за зародковим центром (GC) лімфатичного вузла, отриманий за допомогою двофотонної мікроскопії. B-лімфацити (зелені) рухаються навколо “очікуючих” макрофагів (червоні). Відео: Garvan Institute of Medical Research

Дослідження показало, що, на відміну від інших імунних клітин, макрофаги в зародкових центрах лімфатичної системи не переслідують свої цілі, а розосереджуються по всьому простору лімфатичних вузлів і «очікують» свою здобич. Коли мертві або вмираючі В-лімфоцити наближаються до макрофага, він «захоплює» здобич і поглинає її, щоб переробити.

Лімфатичні вузли концентрують в собі велику кількість мертвих клітин. Під час імунної відповіді всередині лімфатичних вузлів утворюється величезна кількість В-лімфоцитів, які потім «тестуються» на здатність нейтралізувати інфекцію. Ті клітини, які не справляються із завданням, відбраковуються і повинні бути знищені. Переробку цих клітин в зародкових центрах забезпечують макрофаги.

Аутоімунні захворювання, як вважають автори дослідження, виникають, коли макрофаги не справляються зі своєю функцією. В цьому випадку “відбраковані” В-лімфоцити надходять в клітини, викликають запалення і ненавмисно активують аутоімунну реакцію. Біологи вважають, що детальне вивчення поведінки макрофагів дозволить знайти спосіб лікування таких захворювань.

У поточному дослідженні активність імунних клітин спостерігалася тільки для здорового організму, в майбутньому вчені планують повторити експеримент для тварин з аутоімунним захворюванням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button